BIZNES Farmacja

Lideo S.A.: bezpłatny ebook i szkolenia o dyrektywie fałszywkowej

Data publikacji: 2019-01-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lideo S.A.: bezpłatny ebook i szkolenia o dyrektywie fałszywkowej
Kategoria: BIZNES, Farmacja

Lideo S.A. edukuje rynek farmaceutyczny: bezpłatny ebook o dyrektywie fałszywkowej i szkolenia w miastach wojewódzkich

Lideo S.A.: bezpłatny ebook i szkolenia o dyrektywie fałszywkowej BIZNES, Farmacja - Lideo S.A. edukuje rynek farmaceutyczny: bezpłatny ebook o dyrektywie fałszywkowej i szkolenia w miastach wojewódzkich

W odpowiedzi na wiele pytań o implementację dyrektywy fałszywkowej (FMD), firma Lideo S.A. pod redakcją naukową dra n. med. Piotra Merksa – Przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Farmacji oraz Zespołu Redakcyjnego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przygotowała kompleksowy ebook. To zbiór praktycznych wskazówek dla farmaceutów i aptek szpitalnych. W ramach edukacji rynku farmaceutycznego, Lideo w pierwszych miesiącach roku kontynuuje także darmowe szkolenia na terenie Polski z zakresu wdrożenia dyrektywy oraz rozwiązań informatyczno-technologicznych.

Specjalistyczny poradnik ma za zadanie poszerzyć teoretyczną wiedzę farmaceutów z zakresu nowych wytycznych dyrektywy i udzielić im wielu cennych wskazówek. Z kolei szkolenia mają w sposób praktyczny pomóc farmaceutom szpitalnym właściwie przygotować się do obowiązku implementacji dyrektywy w swojej placówce i zautomatyzować ich codzienna pracę zgodną z wymogami unijnego rozporządzenia.

Już od 9 lutego br. w życie wejdą nowe wymagania dotyczące identyfikacji produktów leczniczych, gromadzenia i wymiany danych na ich temat. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego 2011/62/UE producenci leków mają obowiązek umieszczać na opakowaniach podwójne zabezpieczenie, co ma w efekcie uchronić przed fałszowaniem specyfików. Szpitale i apteki są jednymi z najważniejszych podmiotów, jakich dotyczy zmiana. Muszą one odpowiednio wcześniej przygotować się do nowego modelu pracy.

Lideo S.A. we współpracy z wojewódzkimi Izbami Aptekarskimi organizuje szkolenia dotyczące wdrożenia dyrektywy fałszywkowej. Firma ta, jako pierwsza w Polsce, przeprowadziła już szereg branżowych warsztatów, między innymi w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy. Są one w pełni bezpłatne dla farmaceutów oraz osób zarządzającymi procesami administracyjnymi w szpitalach. To okazja do zgłębienia formalno-prawnych tajników dyrektywy fałszywkowej i właściwego sposobu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych. Poruszane są na nich kwestie organizacyjne, przygotowujące farmaceutów do pracy zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Spotkania mają charakter teoretyczny i praktyczny, kiedy to uczestnicy poznają technologie ułatwiające codzienną pracę w placówce, bowiem od 9 lutego każda apteka szpitalna będzie zobowiązana do posiadania odpowiedniego skanera i systemu weryfikacji autentyczności leków. Do tej pory Lideo przeszkoliło już ponad 400 farmaceutów i osób zainteresowanych dyrektywą fałszywkową.

Cykl szkoleń na terenie całej Polski potrwa do lutego 2019. Najbliższe odbędą się 10 stycznia w Warszawie, 15 stycznia we Wrocławiu, kolejne między innymi w Kołobrzegu, Olsztynie oraz Katowicach. Warsztaty odbywają się w miastach, w których Wojewódzkie Izby Aptekarskie wyraziły takie zapotrzebowanie. Wciąż mogą bezpłatnie zgłaszać się do Lideo na terminy styczniowe. Po każdym warsztacie istnieje także możliwość przeprowadzenia indywidualnych spotkań dla kadry menadżerskiej w szpitalu.

W wyniku dotychczas przeprowadzonych szkoleń oraz obserwacji polskiego i zagranicznego rynku farmaceutycznego, a także licznych nowych regulacji prawnych, powstał ebook stanowiący zbiór praktycznych wskazówek związanych z implementacją dyrektywy fałszywkowej.

– Ebook odpowiada na zapotrzebowanie na wiedzę dla polskiego systemu ochrony zdrowia oraz zawiera autentyczne pytania farmaceutów, które były zadawane podczas dotychczasowych warsztatów. To wiedza, której brakuje na rynku – jak będzie wyglądać przygotowanie aptek, kto zobligowany jest do weryfikacji autentyczności produktów leczniczych, kto ma za zadanie finansować cały proces, a także jak wygląda funkcjonalność i użytkowanie systemu pozwalającego na skanowanie leków – tłumaczy Marcin Gieracz, Wiceprezes Zarządu Lideo S.A. – Tworząc tę publikację, duży nacisk położyliśmy na to, by łączyła w sobie informacje z zakresu prawnego i technicznego.

Ponadto ebook zawiera przydatne odpowiedzi na między innymi takie zagadnienia, jak: konsekwencje omijania dyrektywy fałszywkowej, procedury autentyfikacji, wycofania leków z aptek i wytyczne w momencie podania pacjentowi oraz w momencie wykrycia sfałszowania leku. Ponadto poradnik tłumaczy zobowiązania w implementacji rozporządzenia do polskich szpitali i aptek, a także korzyści z wdrożenia dyrektywy.

Ebook dostępny jest na stronie internetowej Lideo S.A. (www.lideo.tech/swal) oraz na stronach wybranych wojewódzkich Izb Aptekarskich.

Film ze szkoleń: https://www.youtube.com/watch?v=k96HW3CTDng&t=31s  

––––

 

Więcej informacji udziela:

Martyna Młynarczyk
PR Executive
Publicon Sp. z o.o.
[email protected]
tel. 691 274 042

 

Background

Lideo S.A. to ogólnopolski dostawca nowoczesnych rozwiązań informatyczno-technologicznych na rynku medycznym oraz  twórca ekosystemu innowacji w obszarze transformacji cyfrowej szpitali. Jest częścią Pelion S.A., największej w Polsce firmy w sektorze ochrony zdrowia oraz Urtica Sp. z o.o., lidera na krajowym rynku dystrybucji leków do szpitali.

Lideo S.A. jako pierwsza firma w Polsce, pozytywnie przetestowała polski system bazy leków serializowanych, administrowany przez Krajową Organizację Weryfikacji Autentyczności Leków. Była to kompleksowa próba – od wprowadzenia leku do obrotu aż do wydania go pacjentowi. Są one kluczowe w ocenie przygotowania Polski do zmian związanych z dyrektywą fałszywkową. Wynik testów potwierdził gotowość do implementacji dyrektywy FMD.

Lideo to doświadczony zespół specjalistów i ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie IT oraz własnym zespołem ds. komercjalizacji projektów start’upowych (analitycy biznesowi, deweloperzy, testerzy, product owner, specjaliści ds. bezpieczeństwa, analitycy BI). W ramach strategicznej współpracy z Urtica Sp. z o.o., Spółka posiada swoje struktury w 5 miastach w Polsce oraz 17 przedstawicieli regionalnych.

Lideo S.A. skoncentrowane jest na rozwiązaniach technologicznych, które pozwolą uczynić funkcjonowanie służby zdrowia bardziej przyjaznym pod względem ekonomicznym oraz organizacyjnym, a pacjentom zdrowieć w bardziej komfortowych warunkach – w trzech obszarach: e-zdrowie, e-pacjent, e-organizacja. 

Więcej informacji na temat Lideo dostępnych na: www.lideo.tech oraz na temat Systemu Weryfikacji Autentyczności Leków: www.lideo.tech/swal

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Lideo S.A.: bezpłatny ebook i szkolenia o dyrektywie fałszywkowej BIZNES, Farmacja - Lideo S.A. edukuje rynek farmaceutyczny: bezpłatny ebook o dyrektywie fałszywkowej i szkolenia w miastach wojewódzkich
Hashtagi: #BIZNES #Farmacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy