Gardło

Leki na ból gardła

Leki na ból gardła

Kiedy boli gardło, czasami trzeba zażyć leki, które złagodzą ból. Kiedy dodatkowo boli głowa, a temperatura ciała jest podwyższona, wskazane jest zażycie środków przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych. Wśród najbardziej znanych jest kwas acetylosalicylowy, np. popularna polopiryna S bądź aspiryna.

Jednak nie każdy może z niej korzystać. Niekorzystnie działa ona na śluzówkę żołądka, dlatego nie jest to wskazane dla osób z chorobą wrzodową. Lepiej byłoby, aby takie osoby zażyły paracetamol.

Ból gardła łagodzą środki o działaniu odkażającym, ściągającym. Można stosować płukanie gardła. Jest to bardzo dobra metoda. Można robić płukanki z kory dębu, rumianku czy szałwi. Można też kupić gotowy preparat wyciągu z rumianku – Azulan.

Kiedy nagle zacznie boleć gardło i nie mamy w domu tych ziół, możemy przygotować do płukania gardła solankę. Jak ją zrobić? Przygotowujemy ją z łyżeczki zwykłej soli kuchennej lub sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance ciepłej wody.

Kiedy boli gardło, dobry sposobem są tabletki do ssania, takie jak Cholinex, Neo – Angin, Strepsils, Oblas, Faringosept. Trzeba zacząć je używać, jak tylko poczujemy, że z gardłem jest coś nie tak.

hastagi na stronie:

#najlepszy lek na ból gardła #dobry lek na ból gardła #leki na gardło #dobry lek na gardło #NAJLEPSZY LEK NA GARDŁO #bol gardla #leki na ból gardła #jaki antybiotyk na zapalenie gardła #faringosept dla dzieci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cia   #gard   #Jednak   #jest   #ludzi   #luzowej   #ony   #raz   #Tak   #temperatur   #temperatura