Zdrowie

Wzmacniaj zęby z każdym dniem

W roku 1949 niemiecki chemik wynalazł pastę do zębów, która odmieniła życie codzienne kolejnych pokoleń oraz poprawiła stan zdrowia ich uzębienia. Od tej chwili marka

W roku 1949 niemiecki chemik wynalazł pastę do zębów, która odmieniła życie codzienne kolejnych pokoleń oraz poprawiła stan zdrowia ich uzębienia. Od tej chwili marka Blend-a-med stała się innowatorem w dziedzinie przełomowych rozwiązań w obszarze zdrowia jamy ustnej. Dekady badań Instytutu Blend-a-med doprowadziły naukowców do szeregu zaawansowanych rozwiązań odpowiadających na zróżnicowane potrzeby i wyzwania, jakie stale stawiała im zmieniająca się przez lata rzeczywistość. Dziś marka prezentuje odmienione portfolio – ulepszone nie tylko pod kątem formuł, ale także nowych, białych opakowań.

Podróż przez innowacje Blend-a-med
Pasta do zębów to produkt codziennego użytku, obecny we współczesnych domach od zawsze. Ta niewielka tubka skrywa w sobie historię wielu lat badań i innowacyjnych rozwiązań wypracowanych przez naukowców i inżynierów. Badacze Instytutu Blend-a-med, współpracując z dentystami, od samego początku stawiali sobie za cel opracowywanie i rozwijanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie higieny i zdrowia jamy ustnej oraz wyznaczanie trendów i kierunków rozwoju, w tym m.in.:
• W roku 1955 stworzyli pierwszą pastę do zębów fluorem chroniącym przed próchnicą – w przeszłości drugą najczęściej spotykaną chorobą. W 1976 roku Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne uznało pastę z fluorem za jedno ze stu największych wynalazków minionego stulecia.
• W latach 60. w komunikacji marki pojawił się znany symbol nadgryzionego zielonego jabłka, który zwracał uwagę na częściowo ignorowany wcześniej problem zapalenia przyzębia.
• W latach 70. opracowali Fluoristat – system uwalniania fluoru, który doprowadził do powstania pierwszej pasty usuwającej kamień nazębny w kolejnej dekadzie.
• W latach 90. marka uzupełniła swoje rozwiązania o produkty wybielające. Połączenie aspektów zdrowia i urody zapoczątkowało nową ścieżkę rozwoju stomatologii.
• 15 lat badań, 70 prac naukowych i testów klinicznych, ponad 100 naukowców i wiele opatentowanych rozwiązań przyniosło w roku 2012 przełom w postaci stworzonej w laboratoriach P&G formuły Stannous Complex – największej innowacji od czasów fluoru.

Wyzwania współczesności
Pasmo sukcesów badaczy instytutu Blend-a-med nie sprawiło, że spoczęli na laurach – także dziś szukają oni rozwiązań odpowiadających na zmieniające się potrzeby konsumentów i specyfikę współczesnych czasów. Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczną zmianę naszych nawyków i trendów żywieniowych. Nasza dieta obfituje dziś w produkty wysoko przetworzone, których stałym składnikiem jest cukier. Dostarczanie go wraz z pożywieniem prowadzi do powstawania szkodliwych dla zębów kwasów organicznych, a te z kolei powodują próchnicę zębów. Ponadto, na skutek działania tych kwasów dochodzi do rozmiękczenia, a następnie uszkodzenia szkliwa. Szacuje się, że w Polsce na kwasową erozję szkliwa cierpi aż 30-40% populacji – informuje profesor Ewa Iwanicka-Grzegorek, adiunkt Katedry Stomatologii Zachowawczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dziś nie wystarczy już, aby pasta dbała wyłącznie o czystość naszych zębów – powinna także chronić je przed szkodliwymi czynnikami i wzmacniać od pierwszego stosowania. Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie odpowiedzi na tę potrzebę – formuły Stabilizowanego Związku Cyny i Fluoru, najnowszego, przełomowego odkrycia marki Blend-a-med. Jego działanie zapewnia najlepszą ochronę przeciwpróchnicową, antyerozyjną oraz antybakteryjną przy jednoczesnej dbałości o estetyczny, biały uśmiech. Zaawansowany kompleks składników czynnych w paście Blend-a-med Complete Protect Expert zapewnia kompleksowe działanie – wbudowuje się w strukturę zęba a ponadto tworzy na nim długotrwałą barierę ochronną przed działaniem kwasów pochodzących z pożywienia – mówi dr Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-med Oral-B.
Stosowanie pasty do zębów to podstawowe działanie chroniące nas przed działaniem kwasów w pożywieniu. Dalsze zalecenia, które mogą pomóc nam zapobiegać kwasowej erozji szkliwa to:
1. Ograniczenie produktów o wysokiej kwasowości (np. napojów gazowanych typu soft drink) w diecie
2. Płukanie jamy ustnej wodą po spożyciu kwaśnych owoców lub warzyw
3. Unikanie mycia zębów zaraz po bogatym w kwasy posiłku (należy odczekać godzinę, aby ślina zneutralizowała kwaśne pH).

Holistyczne rozwiązania, indywidualne korzyści
Uwzględniając oczekiwania konsumentów i zalecenia stomatologów, Blend-a-med zrobiło dziś kolejny innowacyjny krok oferując odświeżone portfolio. Zostało ono odmienione po pierwsze pod kątem opakowań. Ich nowy, biały kolor symbolizuje eksperckie i naukowe dziedzictwo marki i jest wyrazem jej profesjonalizmu. Po drugie, Blend-a-med oferuje dziś jeszcze bardziej różnorodną, odpowiadającą potrzebom każdego z nas ofertę:

• Ci, których priorytetem jest ochrona szkliwa i dziąseł oraz zapobieganie powstawaniu płytki nazębnej, mogą wybrać z czterech wariantów pasty Blend-a-med Complete Protect Expert, które zapewniają zdrowszą jamę ustną i mocniejsze zęby już po pierwszym użyciu. Pasta ta rekomendowana jest przez Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej.
• Dla poszukujących skutecznych rozwiązań i doskonałego smaku stworzono pięć wariantów pasty Blend-a-med Complete Protect 7. Każdy z nich pozwala zachować siedem oznak zdrowych zębów. Podczas czyszczenia, znajdująca się paście nowa formuła Active Clean zmienia się w delikatną, miękką pianę, która dociera do trudnodostępnych obszarów jamy ustnej. Ponadto, środek przeciwbakteryjny zapobiega powstawaniu płytki i kamienia nazębnego oraz pomaga zachować uczucie świeżości w ustach.
• Skuteczną walkę z próchnicą umożliwia 5 wariantów pasty Blend-a-med Anti-Cavity. Znajdujący się w nich Aktywny fluorek zapewni czyste, zdrowe i mocne zęby całej rodzinie.
• Ci, którzy cenią piękny, biały uśmiech odnajdą idealnie rozwiązanie w linii najbardziej zaawansowanych produktów wybielających Blend-a-med. Zastosowana w nich wyjątkowa formuła usuwa do 100% przebarwień powierzchniowych w zaledwie 3 dni!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy