Gorączka

Jaki wybrać termometr?

Jaki wybrać termometr? Każda mama zastanawia się, jaki termometr byłby najlepszy dla jej dziecka i najszybciej mierzył temperaturę. Do wyboru jest ich kilka. Najbardziej popularny

Jaki wybrać termometr?

Każda mama zastanawia się, jaki termometr byłby najlepszy dla jej dziecka i najszybciej mierzył temperaturę. Do wyboru jest ich kilka.

Najbardziej popularny jest termometr rtęciowy. Jednak najdłużej mierzy on temperaturę, a w przypadku pomiaru u dziecka, czasami jest to bardzo trudne. Zdarza się, że dziecko nie może usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, wierci się, a termometr się przemieszcza. Jednak jeżeli mierzysz temperaturę termometrem rtęciowym, zawsze powinnaś być przy dziecku i pilnować, aby siedziało spokojnie a termometr nie przemieszczał się. Poza tym, musisz być ostrożna i uważać, aby termometr nie rozbił się, a trująca rtęć nie wysypała z niego.

Termometr elektroniczny jest w miarę wygodny. Dość szybko mierzy temperaturę i nie jest bardzo drogi. Jego cena to 30 czy 40 zł. Do pomiaru temperatury takim termometrem wystarczy 30 sekund, być może trochę więcej. Jednak taki termometr może zepsuć się, a wtedy zmierzona nim temperatura nie jest wiarygodna.

Termometr paskowy przykłada się do czoła. Kiedy dziecko spokojnie leży lub siedzi, można łatwo zmierzyć mu temperaturę. Jednak pasek termometru może się przesunąć, i wtedy mierzona temperatura nie jest już wiarygodna. Pasek powinien ściśle przylegać do czoła, a nie każde dziecko pozwoli sobie na to. Termometry paskowe także nie są drogie.

Termometr w smoczku ? to dobry sposób na zmierzenie temperatury dziecku, które ssie smoczek. Jednak nie każde dziecko używa smoczka, poza tym, nawet te, które go używają, mogą wypluwać smoczek i tak zmierzona temperatura także nie będzie wiarygodna.

Pomiar temperatury w uchu ? istnieją termometry, które przykłada się do ucha, i niemal natychmiast, bo już po jednej sekundzie otrzymuje się wynik. Jest to najszybszy sposób pomiaru temperatury. Jednak takie termometry są drogie ? 200 ? 400 zł. Zwykle lekarze pediatrzy mają u siebie w gabinetach tego typu termometr.

A to już wiesz?  Badania naukowe wskazują, że higiena rąk nie wystarczy, aby zapobiec świńskiej grypie

hastagi na stronie:

#jaki termometr dla dziecka #jaki termometr kupić #termometr dla niemowlaka #jaki wybrać termometr dla dziecka #termometry dla dzieci #termometr dla niemowlaka 2011 #termometr jaki wybrać #jaki kupic termometr #jaki termometr wybrać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy