Wiadomości branżowe Zdrowie

Wakacje na wysokich obrotach? Plusssz Cool w plecaku

Długie górskie wędrówki, wyczerpujące przejażdżki rowerowe, harcerskie biwaki i zwiedzanie niezliczonych atrakcji turystycznych – jednym słowem wakacje! Mało kto myśli wtedy o zdrowiu i odpowiedniej diecie. Jednak to

Długie górskie wędrówki, wyczerpujące przejażdżki rowerowe, harcerskie biwaki i zwiedzanie niezliczonych atrakcji turystycznych – jednym słowem wakacje! Mało kto myśli wtedy o zdrowiu i odpowiedniej diecie. Jednak to właśnie w tym czasie szczególnie warto schować do plecaków nowy suplement diety Plusssz Cool – dobową dawkę witamin i minerałów dla dzieci w wieku 7-12 lat.


Plusssz Cool to najnowszy produkt znanej Polakom marki, wyróżniający się na rynku preparatów dla najmłodszych atrakcyjną formą i bogatym składem. Strzelający na języku proszek nie wywołuje skojarzeń z lekarstwami, bo badania prowadzone w laboratoriach sensorycznych producenta – Polskiego Leku – pozwoliły na skomponowanie orzeźwiającego, pomarańczowego smaku. Nowy Plusssz jest po prostu cool – zamienia nudną suplementację diety w prawdziwą, wakacyjną zabawę.


Wyczekiwany przez dzieci początek wakacji oznacza dla ich organizmów gwałtowną zmianę trybu życia. Każda taka zmiana wiąże się z kolei z długim okresem adaptacji, będącym poważnym wyzwaniem i wysiłkiem dla ciała. Młody człowiek jest wówczas narażony na zachwianie subtelnej równowagi zwanej homeostazą. Plusssz Cool doskonale bilansuje najważniejsze witaminy i minerały, zapewniając dziecku niezbędną odporność i energię do aktywnej zabawy.


Suplementacja diety latem jest bardzo ważna z jeszcze jednego powodu: intensywny wysiłek fizyczny w upalne dni powoduje wzmożoną potliwość. Proces ten pozwala efektywnie schładzać organizm, wiąże się jednak ze znacznymi utratami wody i soli mineralnych. Przyjmuje się, że aby uzupełnić ten deficyt dziecko powinno wypić około litra wody dziennie. Z kolei jedna saszetka suplementu witaminowego Plusssz Cool zaspokaja blisko połowę codziennego zapotrzebowania na kilkanaście wybranych przez specjalistów witamin i minerałów. Ponieważ efekty niedoboru nawet jednego pierwiastka w organizmie mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, dobrze jest od najmłodszych lat wyrabiać w dzieciach nawyk komponowania odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w ważne składniki mineralne i witaminy.


Istotne jest również to, by pamiętać, że żaden suplement nie jest w stanie w pełni zastąpić różnorodnej, opartej na naturalnych produktach, zdrowej diety. Miesiące letnie obfitują w wielką różnorodność świeżych owoców i warzyw, a to właśnie od nich należy zacząć układać zbilansowane menu małych urlopowiczów. Wakacje to jednak także liczne wyjazdy, a poręczne saszetki Plusssz Cool w bagażu podopiecznych będą gwarancją, że dostaną codzienną porcję zdrowia w każdych okolicznościach.


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy