Wiadomości branżowe

Rossmann na niebiesko dla autyzmu

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku i wiele innych budynków na całym świecie zostanie dziś podświetlonych na niebiesko. 2 kwietnia to dzień solidarności z osobami z autyzmem, ich rodzinami i bliskimi. Rossmann od lat przyłącza się w jego obchody, zmieniając oświetlenie witryn w kilku drogeriach, m.in. w łódzkiej Manufakturze, w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku i wiele innych budynków na całym świecie zostanie dziś podświetlonych na niebiesko. 2 kwietnia to dzień solidarności z osobami z autyzmem, ich rodzinami i bliskimi. Rossmann od lat przyłącza się w jego obchody, zmieniając oświetlenie witryn w kilku drogeriach, m.in. w łódzkiej Manufakturze, w Warszawie przy Hotelu Marriott oraz Dworcu Centralnym i w Sopocie przy Monciaku.

Autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem neurorozwojowym na świecie ? szacuje się, że cierpi na nie już 1% ludzkości. W Polsce, przyjmując dane z badań epidemiologicznych przeprowadzanych w różnych krajach, można ocenić, że 1 na 300 urodzonych dzieci będzie obciążone autyzmem.

Chorzy często widzą rzeczywistość w sposób zniekształcony ? mają problemy z oceną wymiaru pionowego, nie potrafią ocenić gdzie kończy się ich ciało lub z jaką siłą wykonują czynności. Często występuje u nich nadwrażliwość na światło i dotyk. Nie potrafią używać tonu swojego głosu, a przez to odbierani są przez otoczenie jako osoby niegrzeczne lub agresywne. Dlatego tak ważne jest uświadamianie i edukowanie otoczenia na czym polega autyzm i z czym się wiąże.

?Nie bądź zielony w temacie autyzmu? – dowiedz się więcej o akcji: http://www.synapsis.org.pl/naniebiesko oraz https://www.autismspeaks.org/liub W tegoroczne obchody akcji ?Na niebiesko dla autyzmu” oraz Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu zaangażowała się także Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Rossmann SDP Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy