Wiadomości branżowe Zdrowie

Mocne kości z Plussszem Cool

Szkielet to niezwykle istotny element naszego organizmu. W wieku wczesnoszkolnym układ ten podlega intensywnemu wzrostowi, kształtują się również jego parametry i krzywizny. Dlatego Plusssz Cool zawiera w sobie wapń i cynk, składniki pomagające w budowie i umacnianiu kości.

Układ kostny stanowi stelaż dla całego organizmu. Jego prawidłowy rozwój to jeden z warunków komfortu życia w wieku dojrzałym i podeszłym. Zdrowe i prawidłowo wykształcone kości to z kolei zasługa odpowiedniej dawki ruchu i diety. Na każdym etapie życia warto więc zwracać uwagę na to, jak nasz tryb życia wpływa na stan szkieletu.

Od dzieci w wieku 6-12 lat trudno jest wymagać jednoznacznie racjonalnej postawy. Organizowane kampanie społeczne i edukacyjne kierowane są raczej do rodziców i opiekunów. Niestety ich intensywność jest niejednokrotnie mniejsza, niż – dedykowanych dzieciom i młodzieży – reklam producentów słodyczy, przekąsek i napojów słodzonych. W rezultacie już we wczesnym wieku dochodzi do wykształcenia niewłaściwych nawyków żywieniowych. Mogą się one przekładać m.in. na osłabienie kości lub upośledzenie rozwoju wybranych elementów szkieletu. Wygenerowanie w dziecięcej diecie odpowiednio zbilansowanej dawki witamin, białek, tłuszczy i substancji mineralnych nie jest wcale łatwe.

Dlatego suplement diety Plusssz Cool zawiera w sobie m.in. wapń i cynk. Ten pierwszy jest ważnym składnikiem budulcowym kości, a drugi wpływa na proces ich tworzenia i ich wytrzymałość. Suplementacja nie może jednak stanowić jedynego źródła potrzebnych substancji. W diecie młodych osób nie powinno zabraknąć produktów mlecznych (źródło wapnia, magnezu, potasu, cynku i białka), warzyw (brokuły, kapusta, rośliny strączkowe), owoców i ryb. Zawarte w tych produktach substancje często nie biorą bezpośredniego udziału w procesie tworzenia i udoskonalania tkanki kostnej, ale warunkują prawidłowy przebieg istotnych dla jej rozwoju procesów.

Poza samą dietą nie należy również zapominać o częstych spacerach. Eksponowanie ciała na promienie słoneczne wzmaga produkcję witaminy D (kolejnej substancji wpływającej na kości). Ponadto regularna, odpowiednio ukierunkowana aktywność fizyczna, pozwala wzmacniać układ mięśniowy, a także kształtować prawidłową postawę całego ciała.

Plusssz Cool to suplement diety, który powstał specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat. Substancje w nim zawarte wspomagają budowę i umacnianie układu szkieletowego, w ważnym dla organizmu okresie silnego wzrostu kości.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy