Wiadomości branżowe

Biegiem na badania! ?Rak. To się leczy? i ING Życie organizują cykl biegów promujących profilaktykę nowotworową

ING Życie wraz z twórcami ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Rak to się leczy? organizuje cykl biegów charytatywnych. W czterech miastach Polski będzie można zamanifestować stosowanie jednej z zasad profilaktyki ? aktywności sportowej ? a także wesprzeć szczytną inicjatywę. Start już 14 czerwca br. w Zielonej Górze.

Biegi charytatywne ?Rak. To się leczy!? stanowią poszerzenie ubiegłorocznej imprezy biegowej ?Przegonić raka?. W tym roku odbędą się 4 biegi na 5 km ? w edycji wiosennej w Zielonej Górze i Łodzi, a jesienią w m.in. w Warszawie. Impreza sportowa połączona będzie z akcjami zdrowotnymi ? uczestnikom przypomniane zostaną zasady zdrowego życia, zaplanowane są spotkania z lekarzami różnych specjalności, a także możliwe będzie wykonanie badań mammograficznych. Dodatkowo wpisowe z biegów zostanie przekazane na rzecz pacjentów onkologicznych oraz sfinansowanie kolejnych bezpłatnych badań organizowanych w całej Polsce w ramach akcji ?Rak. To się leczy!?.

Naszym celem jest zachęcenie Polaków do dbania o swoje zdrowie i zwiększenie ich świadomość na temat profilaktyki nowotworowej. Większość społeczeństwa wie, jak ważna jest aktywność fizyczna, ochrona przed słońcem czy rzucenie palenia i że są to czynniki, które mogą znacznie obniżyć ryzyko choroby. Niestety, tylko nieliczni wprowadzają te założenia w życie, a my chcemy to zmienić ? mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii ?Rak. To się leczy?.

W ubiegłym roku wspólnie z twórcami kampanii ?Rak. To się leczy? zorganizowaliśmy bieg w Warszawie, w którym wzięło udział około 1 000 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową lub by zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki do codziennego życia ? mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie.

Każdy zawodnik, który podejmie wyzwanie i przyłączy się do biegu otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkową koszulkę, medal oraz drobny posiłek regeneracyjny. Na zwycięzców natomiast czekają atrakcyjne nagrody. Zapisy na biegi dostępne są na stronie www.raktosieleczy.pl.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy