Wiadomości branżowe Zdrowie

Dzieciaki na start! Do mety prowadzi nowy Plusssz Cool

Prawidłowa dieta to jeden z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju młodych sportowców. O ich wyniki i dobre samopoczucie należy dbać jeszcze zanim wyjdą z domu, podając pierwszy ważny posiłek – śniadanie. Nie można też zapomnieć o codziennej porcji minerałów i witamin, którą zapewnia nowy, zabawnie musujący proszek o nazwie Plusssz Cool.


W myśl zasady „ruch to zdrowie” rodzice coraz częściej decydują się na dodatkowe zajęcia sportowe dla swoich pociech. Nie można jednak zapominać, że za wzmożoną aktywnością sportową powinna iść również odpowiednio zbilansowana dieta. Serwowane w domu dania mogą kusić formą i smakiem, jednak przede wszystkim winny dostarczać odpowiednich składników odżywczych i mineralnych. Uznana marka Plusssz, chcąc wspomóc rodziców w codziennej opiece nad pociechami, stworzyła specjalny suplement diety dedykowany dzieciom i „młodym dorosłym” w wieku 7-12 lat. Plusssz Cool, poza bogatym składem i atrakcyjną ceną, posiada jeszcze jedną istotną zaletę – postać kolorowego, musującego proszku, która sprawi, że wzmacnianie organizmu przyjmie formę doskonałej, a w dodatku smacznej, zabawy.


Organizm młodego człowieka, ze względu na ciągły rozwój, potrzebuje regularnych porcji energii, witamin i minerałów. Jeśli dziecko uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe lub uprawia sport w formie zorganizowanych treningów, porcje te winny być odpowiednio skomponowane i częstsze. Za normę należy przyjąć 4-5 posiłków dziennie. Zmniejszenie liczby posiłków może doprowadzić do spadku wydolności, apatii, czy też większej podatności na choroby. Kolejną zasadą, której należy bezwzględnie przestrzegać, jest urozmaicanie diety. Nadwyżka jednych składników, przy niedoborze innych, może się okazać zgubna. Należy więc zadbać, by na talerzu młodego sportowca pojawiły się węglowodany (ok. 2/3 posiłku), białka (ok. 1/3 posiłku), tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. Ponadto w czasie treningu, jak i zaraz po jego zakończeniu, konieczne jest wyrównanie poziomu elektrolitów, których organizm pozbywa się wraz z potem.


Powszechnie wiadomo, że nie wszystkie dzieci chętnie przyjmują do wiadomości, iż ich ulubione dania powinno się zamienić na porcje gotowanego mięsa i świeżych warzyw. Popularnym błędem jest też spożywanie nadmiaru produktów o podobnej zawartości minerałów czy witamin. O wiele łatwiej namówić małych, niepokornych atletów na zjedzenie owoców, ale gorzej jest z warzywami – tymczasem owoce są źródłem cukru, którego nadmiar wbrew pozorom nie jest sprzymierzeńcem rozwijającego się organizmu.   


Z odsieczą rodzicom przychodzi Plusssz Cool. Poza zbilansowaną, dobową porcją witamin, w jego składzie znalazł się również cynk, beta-glukany (aktywujące układ odpornościowy) i wapń, niezbędny do prawidłowego rozwoju układu kostno-szkieletowego. Nudne pastylki zostały zastąpione smacznym, kolorowym proszkiem, który zabawnie strzela na języku. Dzięki licznym testom w laboratoriach sensorycznych, powstała mieszanka ma orzeźwiający, pomarańczowy smak. W wyniku połączenia tych cech, powstał suplement diety, który łączy przyjemne z pożytecznym. 


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy