Wiadomości branżowe

Nie tylko alergia ? o czym świadczą czerwone, swędzące powieki

Swędzące i podrażnione oczy, opuchnięte powieki to w powszechnej opinii dolegliwości alergików. Jednak problem może tkwić w brzegach powiek i świadczyć o wystąpieniu stanu zapalnego. Wówczas oko wymaga specjalistycznej higieny.Powieki narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych o różnych charakterze, które mogą spowodować stan zapalny. Dolegliwość ta niesie charakterystyczne zmiany w wyglądzie oka.Opuchnięte, czerwone powiekiPacjent z zapaleniem brzegów powiek odczuwa pieczenie i świąd oraz uczucie ciała obcego pod powieką. Oko często jest załzawione, a powieka czerwona i obrzęknięta.Do zapalenia brzegów powiek dochodzi, gdy w miejsce to dostanie się nieproszony gość. Doświadczony okulista stwierdzi, czy powodem jest zakażenie bakteryjne, do którego mogło dojść przy pocieraniu oka rękami lub chusteczką. Za stan zapalny powiek może być również odpowiedzialny mikroskopijnej wielkości pasożyty - nużeńce bytujące w mieszkach włosowych rzęs.Biała lub żółta wydzielina u podstaw mieszków włosowych rzęs świadczy o przednim

Swędzące i podrażnione oczy, opuchnięte powieki to w powszechnej opinii dolegliwości alergików. Jednak problem może tkwić w brzegach powiek i świadczyć o wystąpieniu stanu zapalnego. Wówczas oko wymaga specjalistycznej higieny.

Powieki narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych o różnych charakterze, które mogą spowodować stan zapalny. Dolegliwość ta niesie charakterystyczne zmiany w wyglądzie oka.

Opuchnięte, czerwone powieki

Pacjent z zapaleniem brzegów powiek odczuwa pieczenie i świąd oraz uczucie ciała obcego pod powieką. Oko często jest załzawione, a powieka czerwona i obrzęknięta.

Do zapalenia brzegów powiek dochodzi, gdy w miejsce to dostanie się nieproszony gość. Doświadczony okulista stwierdzi, czy powodem jest zakażenie bakteryjne, do którego mogło dojść przy pocieraniu oka rękami lub chusteczką. Za stan zapalny powiek może być również odpowiedzialny mikroskopijnej wielkości pasożyty – nużeńce bytujące w mieszkach włosowych rzęs.

Biała lub żółta wydzielina u podstaw mieszków włosowych rzęs świadczy o przednim zapaleniu brzegów powiek i może towarzyszyć objawom alergii. Tylne zapalenie brzegów powiek związane jest z zablokowaniem gruczołów łojowych w brzegach powiek. Powieka jest pogrubiona i mogą pojawiać się jęczmienie. Towarzyszy temu ból oczu.

Linia Demoxoft dla specjalistycznej higieny powiek

Jak uporać się przykrymi objawami zapalenie brzegów powiek? W obu przypadkach poza leczeniem (specjaliści zalecają maści z antybiotykiem) ważne jest oczyszczenie powiek, które pozwoli zmniejszyć odczuwany dyskomfort.

Dla specjalistycznej higieny powiek powstała linia produktów Demoxoft wprowadzona przez innowacyjną firmę okulistyczną Ofta. Do usuwania wydzieliny z powiek opracowano Demoxoft Płyn oraz jednorazowe chusteczki Demoxoft Clean. Można je stosować codziennie, np. w trakcie porannej higieny. Natomiast Demoxoft Lipożel stosowany jest na noc w dwutygodniowym cyklu. Preparaty z linii Demoxoft złagodzą również takie objawy jak świąd i podrażnienia powiek.

W przypadku kłopotów  powiekami zapytaj okulistę o specjalistyczną pielęgnację oka z linią Demoxoft.

A to już wiesz?  Wyraźne spojrzenie na świat. Dla jednych ? normalność, dla drugich - marzenie

Preparaty Demoxoft znajdziesz w aptekach oraz sprzedaży internetowej: DrogeriaZdrowie.pl

 

Verco Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca na rynku farmaceutycznym oraz FMCG.  Tworzy i wprowadza innowacyjne produkty z dziedziny ginekologii i okulistyki. Portfolio Verco zawiera sześć nowatorskich marek ginekologicznych, w tym trzy wiodące na polskim rynku: PregnaPLUS, Mucovagin oraz Trivagin. Główne obszary ginekologicznych produktów Verco to suplementacja kobiet w ciąży, infekcje intymne i pielęgnacja okolic intymnych, ginekologia operacyjna, leczenie blizn po cięciu cesarskim. Częścią Verco jest firma OFTA. To firma R&D specjalizująca się w okulistyce oraz Rynkowy Lider Innowacji 2012. OFTA posiada w swoim portfolio cztery wiodące marki okulistyczne na polskim rynku: Vitroft, Retrixoft, Dexoftyal i Demoxoft. Zgodnie ze strategią firmy Verco wszystkie produkty zostały opracowane według standardów Evidence Based Medicine i najnowszych rekomendacji Towarzystw Naukowych.

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy