Wiadomości branżowe

Ponad 900 poznaniaków przebadanych przez Gabinet Zdrowych Zatok

Zdrowie i dobra kondycja zatok to hasła przewodnie minionego weekendu w centrum handlowym Poznań City Center, które odwiedził Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok. Po raz ostatni w ramach tegorocznej, XII już edycji tej ogólnopolskiej kampanii, każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań laryngologicznych. W poznańskiej odsłonie akcji wzięło udział 907 osób. Poznań to

Zdrowie i dobra kondycja zatok to hasła przewodnie minionego weekendu w centrum handlowym Poznań City Center, które odwiedził Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok. Po raz ostatni w ramach tegorocznej, XII już edycji tej ogólnopolskiej kampanii, każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań laryngologicznych. W poznańskiej odsłonie akcji wzięło udział 907 osób.

Poznań to szóste i zarazem ostatnie miasto na tegorocznej trasie Mobilnego Gabinetu Zdrowych Zatok. Wcześniej gabinet zawitał do Łodzi, Lublina, Tarnowa, Gliwic i Gdańska. We wszystkich odsłonach z bezpłatnych badań termowizyjnych i konsultacji laryngologicznych skorzystało ponad 80.000 osób.

Poznaniacy z niecierpliwością oczekiwali na możliwość skorzystania z bezpłatnych badań laryngologicznych. Wielu z nich od dłuższego czasu borykała się z pierwszymi symptomami choroby, takimi jak z pozoru zwykły katar, zatkany nos, czy ból głowy, które mogą wskazywać na problemy z zatokami. Nasza akcja stała się sposobnością do rozmowy o tych dolegliwościach, prawidłowej diagnozy oraz wskazania odpowiedniej profilaktyki ? powiedziała laryngolog dr Paulina Szczęsnowicz-Dąbrowska ze Szpitala Klinicznego w Warszawie, koordynująca badania w Poznaniu.

Mieszkańcy Poznania, u których podczas badań termowizyjnych stwierdzono nieprawidłowości w obrębie zatok przynosowych, zostali skierowani na dalsze bezpłatne konsultacje laryngologiczne do specjalistycznej placówki.

Dodatkowo, wszystkie przebadane osoby otrzymały komplet materiałów edukacyjnych m.in. z opisem najważniejszych zasad pomocnych w utrzymaniu nosa i zatok w dobrej kondycji przez cały rok.

O AKCJI

Kampania ?Zdrowe Zatoki?, pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, jest realizowana od 2003 roku. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków na temat specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Jest to jedyna kampania, która tak wnikliwie porusza zagadnienia związane z problemami bólów i zapalenia zatok. Szczegółowe informacje o samym badaniu i o akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.zdrowezatoki.pl/

Nad merytorycznym przebiegiem kampanii czuwa Rada Programowa, którą tworzą prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz, Kierownik Kliniki Otolaryngologicznej WIM CSK MON w Warszawie, dr n. med. Piotr Rapiejko specjalista otolaryngolog.

A to już wiesz?  Pracujesz w upale? Masz swoje prawa

 

Źródło Zdrowe Zatoki. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy