BIZNES Farmacja

Aflofarm wprowadza lek kardiologiczny o zwiększonym bezpieczeństwie dla przewodu

Pluscard to produkt leczniczy, zawierający dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy w dawce 100 mg oraz glicynę w dawce 40 mg w jednej

Data publikacji: 2018-04-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Aflofarm wprowadza lek kardiologiczny o zwiększonym bezpieczeństwie dla przewodu
Kategoria: BIZNES, Farmacja

Pluscard to produkt leczniczy, zawierający dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy w dawce 100 mg oraz glicynę w dawce 40 mg w jednej tabletce.

Aflofarm wprowadza lek kardiologiczny o zwiększonym bezpieczeństwie dla przewodu BIZNES, Farmacja - Pluscard to produkt leczniczy, zawierający dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy w dawce 100 mg oraz glicynę w dawce 40 mg w jednej tabletce.

Lek Pluscard stosuje się w zapobieganiu zawałowi mięśnia sercowego oraz powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Jest wskazany w sytuacjach, w których celowe jest hamowanie agregacji płytek krwi. To jedyny lek o takim składzie, dostępny na polskim rynku w wymienionych wskazaniach.

Dawka 100 mg jest uznana przez WHO za dawkę podstawową w leczeniu przeciwzakrzepowym. Jest również zgodna z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i mieści się w zakresie dawek o najlepszym stosunku korzyści do ryzyka. Dzięki zastosowaniu glicyny, lek chroni przewód pokarmowy przed drażniącym działaniem kwasu acetylosalicylowego, zapewniając lepszą rozpuszczalność i szybsze wchłanianie. Tak dobrany skład sprawia, że Pluscard jest optymalnym rozwiązaniem terapeutycznym, zawierającym kwas acetylosalicylowy, stosowanym w chorobach układu krążenia, mówi Hanna Wahl –  Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Firma Aflofarm celowo wprowadziła lek w postaci tabletek niepowlekanych. Badania wykazały, że taka forma produktu zwiększa skuteczność terapii przeciwzakrzepowej. Popularne w Polsce powlekane tabletki dojelitowe, w dawce 75 mg, mogą u części pacjentów być niewystarczająco skuteczne, ze względu na ryzyko wystąpienia niedostatecznego efektu przeciwpłytkowego.

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną hospitalizacji i zgonów Polaków. Według danych GUS, pomimo istotnego postępu poczynionego w dziedzinie przeciwdziałania przedwczesnej umieralności z tej przyczyny, są one nadal powodem 46% wszystkich zgonów w naszym kraju. W większości przypadków przedwczesnym zawałom serca i udarom mózgu można byłoby zapobiec, poprzez odpowiednią profilaktykę: zdrową dietę, aktywność fizyczną, unikanie palenia tytoniu czy picia nadmiernej ilości alkoholu.

Lek Pluscard został wprowadzony do sprzedaży w marcu 2018 r.  

A to już wiesz?  Recepta na dobry staż

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Aflofarm wprowadza lek kardiologiczny o zwiększonym bezpieczeństwie dla przewodu BIZNES, Farmacja - Pluscard to produkt leczniczy, zawierający dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy w dawce 100 mg oraz glicynę w dawce 40 mg w jednej tabletce.
Hashtagi: #BIZNES #Farmacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy