Zabiegi Zabiegi laserowe

Akcja epilacja czyli wszystko o zabiegach laserowego usuwania owłosienia

Akcja epilacja czyli wszystko o zabiegach laserowego usuwania owłosienia Epilacja laserowa to wygodny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiązka światła lasera wnika głęboko

Akcja epilacja czyli wszystko o zabiegach laserowego usuwania owłosienia

Epilacja laserowa to wygodny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiązka światła lasera wnika głęboko w skórę, niszcząc nieodwracalnie cebulkę włosa. Po kilku zabiegach wykonanych w odstępie 6-8 tygodni można zapomnieć o niepożądanych włoskach na długi czas.

Działanie laserowej epilacji opiera się na fototermolizie. Wiązka światła przenika do skóry, gdzie jest pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się w we włosie. Duża ilość ciepła niszczy cebulkę włosa, co pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Efektywność epilacji i liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu jest jednak uwarunkowana karnacją skóry i kolorem owłosienia. Epilacja tego rodzaju jest najskuteczniejsza u osób o jasnej karnacji, które borykają się z ciemnym, grubym owłosieniem.

Jak przygotować się do zabiegu? – Na miesiąc przed zabiegiem nie stosujemy depilacji mechanicznej depilatorem czy pensetą – włosy można depilować zwykłą maszynką. Nie wolno się opalać, należy też odstawić leki fototoksyczne oraz preparaty światłouczulające np. zioła takie jak dziurawiec. Dzień przed planowanym zabiegiem należy usunąć owłosienie w miejscu depilacji maszynką do golenia, ponieważ zabieg wykonuje się na ogolonej skórze. Przy pierwszorazowym zabiegu zostawiamy fragment nieogolonych włosów na skórze, aby można było ocenić kolor, grubość i gęstość włosów. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta bez kremów, dezodorantów, perfum czy makijażu – mówi Emilia Pokorska, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

Najlepsze efekty po serii zabiegów

Mimo że laser to najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się owłosienia, nie usuniemy wszystkich włosków w ten sposób podczas jednego zabiegu. Rosną w różnym tempie i laser niszczy tylko te, które są w fazie wzrostu. W związku z tym, że faza uśpienia może trwać nawet osiem tygodni, zabieg należy powtórzyć, gdy włosy zaczną rosnąć – tylko w ten sposób uda się zniszczyć ich cebulki. Po przeprowadzeniu serii zabiegów, które mogą usunąć powyżej 90% włosków zaleca się wykonanie zabiegów utrwalających po roku lub dwóch latach od ostatniej procedury, aby zniszczyć cebulki, których nie udało się zlikwidować wcześniej.

Zabieg laserowego usuwania owłosienia zapewnia długotrwałe i bardzo dobre efekty, jednak istnieją pewne przeciwskazania do jego przeprowadzenia. Są to m.in.: ciąża, okres laktacji, choroby nowotworowe, świeża opalenizna, padaczka, stosowanie preparatów z retinoidami, łuszczyca czy bielactwo w aktywnej fazie.

Bezpośrednio po epilacji laserowej skóra jest podrażniona, jednak ten stan nie trwa długo. – Po zabiegu w gabinecie zwykle smarujemy skórę kremem łagodzącym po zabiegach laserowych bądź pantenolem, nie zaleca się specjalnej pielęgnacji domowej – mówi Emilia Pokorska z Estell. Obrzęk i zaczerwienienie ustępuje najczęściej już po kilku godzinach. Po zabiegu należy jednak unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny lub basenu, stosowania peelingów oraz opalania.

Bezpiecznie i bez bólu

– Zabiegi laserowego usuwania owłosienia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ jest to ogromna wygoda. Z reguły pacjenci korzystają z usuwania niechcianego owłosienia ze strefy bikini, dołów pachowych i nóg. Z tego zabiegu w Estell najczęściej korzystają kobiety, ale zdarzają się również mężczyźni – wyjaśnia kosmetolog.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne? To kwestia dyskusyjna, ponieważ stopień odczuwania bólu u każdego jest inny. Zabieg może być bardziej bolesny dla osób, które mają ciemną karnację, bardzo ciemne, gęste włosy. Jest to jednak ból o stopniu umiarkowanym, określany zazwyczaj jako szczypanie lub pieczenie, którego intensywność szybko maleje. Bardzo wrażliwe osoby mogą także skorzystać z możliwości znieczulenia przed zabiegiem.

Epilacja laserowa to bezpieczna metoda usuwania owłosienia, oczywiście pod warunkiem, że przeprowadzany jest w profesjonalnym gabinecie używającym atestowany sprzęt. Istotne jest również doświadczenie, umiejętności personelu oraz przestrzeganie zasad higieny i sterylności – dzięki tym wszystkim elementom będziemy mieć pewność prawidłowo przeprowadzonego zabiegu i będziemy się cieszyć aksamitnie gładką skórą przez długi czas.

***
Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL

Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, należąca do Grupy ENEL-MED, oferuje usługi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii. Zespół kliniki stanowią certyfikowani lekarze medycyny estetycznej, posiadający specjalizacje m.in. z zakresu onkologii, chirurgii plastycznej, ginekologii, czy też dermatologii. Wszystkie zabiegi w ESTELL wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie, rekomendowanym przez najwyższej klasy specjalistów. Klinika ESTELL mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty ESTELL dostępne są na stronie estell.pl oraz na Facebooku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy