Stomatologia

Czy na pewno o niczym dziś nie zapomniałaś?

Informacja prasowa
Warszawa, 2 marca 2015

Czy na pewno o niczym dziś nie zapomniałaś?
Dzwoni budzik. Wstajesz i zaczyna się codzienny rytuał. Stosujesz szampon regenerujący włosy, nakładasz na twarz krem, używasz perfum. Następnie spędzasz kilkanaście minut na perfekcyjnym makijażu. Cel jest jeden ? chcesz wyglądać i czuć się pięknie. Ale czy na pewno o niczym dziś nie zapomniałaś?

Jak pięknie dziś wyglądasz!
Chyba nie ma na naszej planecie kobiety, która nie chciałaby tego słyszeć codziennie. Stąd poranny rytuał ? pielęgnacja twarzy ? kremy, maseczki, make-up, zabiegi regenerujące włosy, dieta, ćwiczenia. Dzień jest długi, więc pod ręką zawsze mamy torebkę ? nasze podstawowe narzędzie, pozwalające na ekspresową poprawę urody. Znajdziemy w niej pomadkę, błyszczyk, puder, korektor, perfumy? Można by tak wymieniać bez końca. A co z naszym uśmiechem? Czy o niego także codziennie dbamy? Przecież to podstawowa wizytówka naszej urody.

?Zdrowy? uśmiech
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania , które dowiodły, że uśmiech wpływa na nasze relacje w życiu osobistym i zawodowym. Uśmiechem jesteśmy w stanie zyskać wiele, często o wiele więcej niż najlepszą stylizacją. Dowiedziono, że ładny uśmiech jest jednym z czynników wpływających na to, że nowo poznani ludzie uważają nas za przyjaznych i nas pamiętają (25%). Natomiast aż 37% badanych?? stwierdziło, że osoby, które posiadają krzywe lub przebarwione zęby są postrzegane całościowo jako mniej atrakcyjne. Aż 3 na 4 osoby zgodnie odpowiedziały, że nieatrakcyjny uśmiech może zamknąć drogę do kariery. W dodatku naukowcy twierdzą, że częste uśmiechanie się wpływa dobroczynnie nie tylko na naszą psychikę, ale również na zdrowie.
Piękny uśmiech w dzisiejszych czasach kojarzony jest nader często wyłącznie z olśniewająco białymi zębami. Tymczasem dlaczego zapominamy o naszych dziąsłach, których stan wpływa na zdrowie naszych zębów?

Zdrowe dziąsła = zdrowe zęby
Aż 70% dorosłych cierpi na problemy z dziąsłami . Najczęściej objawia się to krwawieniem, zaczerwienieniem i obrzękiem. Zbyt często bowiem wydaje się nam, że krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to stan przejściowy lub normalna rzecz wynikająca ze zbyt twardej szczoteczki. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że może być to początek stanu zapalnego dziąseł, któremu towarzyszy ból i infekcja tkanek otaczających zęby. Nieleczone zapalenie dziąseł może spowodować dalsze nieodwracalne już procesy, takie jak: powstanie kieszonek przyzębnych, ruchomość zębów, ubytek kości, a w konsekwencji nawet utratę uzębienia. A???by zapobiec zapaleniu dziąseł, należy jak najstaranniej oczyszczać zęby z płytki nazębnej każdego dnia.

Zadbaj codziennie o swój uśmiech!
Dlatego do naszych codziennych rytuałów, mających na celu troskę o nasz wygląd zewnętrzy, warto dodać krótki zabieg, który będzie skutecznie chronił nasze dziąsła, a w konsekwencji nasze zęby i zapewni nam piękny uśmiech. Wystarczy rano i wieczorem stosować płyn do płukania jamy ustnej. Nowością wśród tego typu preparatów jest LISTERINE? PROFESSIONAL Gum Therapy, który możemy kupić w dowolnej aptece. Przeciwdziała procesowi gromadzenia się płytki nazębnej, której nawarstwienie się wywołuje zapalenie dziąseł. Badania kliniczne dowiodły, że płyn ten widocznie poprawia zdrowie dziąseł ? m.in. w zaledwie dwa tygodnie o 50,9% skutecznie redukuje krwawienie dziąseł. Warto zauważyć, że większość produktów tego typu dostępnych na rynku przebarwia zęby (zawierają bowiem chlorheksedynę) ? LISTERINE? PROFESSIONAL Gum Therapy jest dla nich świetną alternatywą, ponieważ może być stosowany długotrwale, nie wywołując przebarwienia zębów. Klinicznie dowiedziono także jego skuteczności w leczeniu stanów zapalnych dziąseł. Dzięki krótkiej czynności, jaką jest płukanie jamy ustnej profesjonalnym środkiem leczniczym, mamy pewność, że dbamy o nasze dziąsła bezpiecznie i efektywnie.
Na koniec warto dodać, że śmiech nie tylko jest naszą ozdobą, ale też stymuluje wydzielanie się w mózgu tzw. hormonów szczęścia, zwanych endorfinami, które działają uspokajająco i wzmacniają układ odpornościowy. Dbajmy więc o nasze zdrowe uśmiechy każdego dnia.

Dodatkowe informacje:
W linii produktów LISTERINE? PROFESSIONAL można też znaleźć płyn Fluoride Plus, który pomaga zapobiegać próchnicy oraz Sensitivity Therapy przeznaczony dla nadwrażliwych zębów.

Aby zauważyć efekty działania płynu LISTERINE? PROFESSIONAL należy stosować go dwa razy dziennie ? rano i wieczorem ? po szczotkowaniu zębów lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy