Piersi Piersi & kobiece sprawy

Jak dbać o dekolt, by zawsze wyglądał wspaniale!

Jak dbać o dekolt, by zawsze wyglądał wspaniale!
Informacja prasowa, 12.05.2014 r. Bluzkę z dekoltem ? zakładam bez kompleksów Słoneczna pogoda to zwykle dostateczny argument, by długi rękaw zamienić na odkrywającą dekolt bluzeczkę.

Informacja prasowa, 12.05.2014 r.

Bluzkę z dekoltem ? zakładam bez kompleksów

Słoneczna pogoda to zwykle dostateczny argument, by długi rękaw zamienić na odkrywającą dekolt bluzeczkę. To, co staje się przyjemnością, w dalszej perspektywie może jednak zaowocować mało atrakcyjnymi zmianami na skórze. Kto by się a nimi przejmował w dobie medycyny estetycznej. Zobacz, jak myśleć o dekolt, by zawsze wyglądał pięknie!

Zabiegi wskazane do tej okolicy poleca dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z gabinetu dermatologicznego w Olsztynie.

Wróg ? nazwij go po imieniu
Zanim zastanowimy się, w jaki sposób korygować niedoskonałości widoczne na skórze dekoltu, opowiedzmy, z jakimi problemami w tej okolicy najczęściej zgłaszają się pacjentki do klinik urody. ? Wśród najczęstszych problemów z pewnością można wymienić siateczkę drobnych zmarszczek, rozszerzone naczynia (teleangiektazje) oraz przebarwienia w postaci plam soczewicowatych. Do często spotykanych problemów należą również brodawki łojotokowe i włókniaki oraz rogowacenie starcze ? wyjaśnia dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek. Z czego wynikają te zmiany? ? Na proces starzenia skóry dekoltu decydujący wpływ ma mniejsza niż w innych partiach ciała ilość gruczołów łojowych, włókien kolagenowych i elastycznych, a także minimalna podściółka tłuszczowa. Skóra w tym mieszkaniu jest cieńsza, a przez to niezwykle delikatna. Zdecydowanie nie służy jej też częsta ekspozycja na promienie ultrafioletowe ? dopowiada ekspert. Na tempo procesu starzenia skóry dekoltu wpływają również inne czynniki, takie, jak: predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia pielęgnacja, a nawet niewłaściwa postawa ciała. Garbienie się oraz spanie na wysokiej poduszce mogą prowadzić do osłabienia mięśni i w produktu tego pojawienia się tzw. ?śpiochów? ? pionowych zmarszczek na dekolcie.

Remedium ? zabiegi polecane przez lekarza
1. Mezoterapia z wykorzystaniem Redenisty I i II
Zabieg ten doskonale rewitalizuje skórę, nawadnia ją oraz ujędrnia. Kuracja Teosyal Redensity I kieruje się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest miękkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek. Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni. W efekcie skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona. Dzięki temu odbija światło i jest pełna blasku. Redensity II, oprócz pobudzania procesów przebudowy skóry, posiada także działanie antyoksydacyjne, zawiera m.in.: witaminę B6, cynk, miedź i minerały.

A to już wiesz?  Rusz swój biust! Przywróć młodzieńczy wygląd piersi!

2. Pilingi
Poprawiają napięcie skóry, stymulują produkcję kolagenu oraz wyrównują koloryt. Warto zastosować połączenie pilingu pirogronowego z kwasem mlekowym lub pilingi z retinoidami.

3. Kuracja osoczem bogatopłytkowym
Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne tkanek, pobudzać fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Świetnie sprawdza się w okolicy dekoltu.

4. IPL (Intense Pulsed Light)
Odpowiednio dobrane parametry lampy pozwalają na poprawę jędrności (zabieg fotoodmładzania) oraz niwelują przebarwienia, teleangiektazje.

5. Termolifting z RF
Zabieg polega na stymulacji falą radiową poprzez system igiełek wpływających na dokładnie zaplanowaną głębokość 0,5-4 mm, tam gdzie chcemy uzyskać najsilniejszy efekt: napiąć skórę, zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych przebarwień. Zabiegi składa się w serii 3 ? 4 zabiegów w odstępach około co 3 tygodnie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy