Zdrowie

Jesień sprzyja biegunce

Informacja prasowa Warszawa, 13.11.2018 r.

Jak powszechnie wiadomo, najwięcej zakażeń wirusowych występuje w okresie jesienno-zimowym. Infekcjom najczęściej towarzyszą objawy takie jak: kichanie, kaszel, katar, ból głowy, ogólne rozbicie, gorączka, a czasami także biegunka! Podpowiadamy, jak sobie z nią radzić.
Okres jesienno-zimowy wyjątkowo sprzyja szerzeniu się wirusów, a także szczególnie popularnych w tym okresie rotawirusów. Najbardziej narażone są na nie dzieci, ale drobnoustroje te nie odpuszczają także dorosłym. Czasem niewiele potrzeba, by się zarazić i niemalże natychmiast odczuć skutki tej choroby, czyli wysoką gorączkę, bóle brzucha, osłabienie i złe samopoczucie, a także wymioty i uporczywą biegunkę, która zwłaszcza w przypadku dzieci jest wyjątkowo męcząca i w szybkim czasie może doprowadzić do odwodnienia. Warto więc zawczasu zabezpieczyć dziecko przed rotawirusem, wykonując szczepienie ochronne oraz pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny, czyli myciu rąk, szczególnie po wyjściu z toalety. Natomiast w sytuacji gdy nie uniknęliśmy choroby, powinniśmy działać kompleksowo – nawadniając organizm, podając elektrolity i bezpieczny preparat przeciwbiegunkowy.
Nie daj się jesiennej biegunce
Pamiętajmy, że jesień to okres, w którym jesteśmy, bardziej niż kiedykolwiek, narażeni na biegunkę. Możemy jej skutecznie przeciwdziałać, dbając o kilka podstawowych zasad:
• Stosować zdrową dietę – bogatą w warzywa, owoce, kasze, ryby i orzechy.
• Zapewniać organizmowi odpowiednią ilość snu, którego brak także zwiększa podatność na infekcje.
• Unikać stresu, bo jak potwierdzają badania, układ immunologiczny osób pozytywnie nastawionych do życia, produkuje większą ilość limfocytów T odpowiedzialnych za zwalczanie infekcji.
• Unikać kontaktów z osobami przeziębionymi i dbać o higienę osobistą (częste mycie rąk, koniecznie po powrocie do domu oraz po wyjściu z toalety), ponieważ wirusy wywołujące biegunkę mogą być przenoszone drogą kropelkową, ale też przez dotyk.
• Mieć pod ręką preparat antybiegunkowy, który skróci czas trwania dolegliwości i przywróci naturalne funkcjonowanie śluzówki jelit. Przykładem jest Tasectan, który łagodzi objawy takie jak: uczucie napięcia brzucha i częste wypróżnianie. Jest bezpieczny dla dzieci i niemowląt, a badania potwierdziły, że łagodzi objawy biegunki już po 12 godzinach leczenia.
Dodatkowe informacje:
TASECTAN – innowacyjny wyrób medyczny, który dzięki zastosowaniu unikalnego, potrójnego mechanizmu działania – NEO – szybko rozwiązuje problem biegunki.
Formuła NEO zapewnia kompleksowe działanie na błonę jelita:
• NEUTRALIZUJE białka odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego w jelitach, przez co zmniejsza nasilenie biegunki
• ELIMINUJE toksyny i patogeny, nie zaburzając motoryki układu pokarmowego (nie powoduje zaparć)
• OCHRANIA śluzówkę jelit przez tworzenie specjalnej powłoki, a ponadto ma właściwości ściągające
Badania potwierdziły, że Tasectan łagodzi objawy biegunki u dzieci i dorosłych już po 12 godzinach leczenia bez zahamowania perystaltyki jelit. Jest bezpieczny do stosowania nawet u niemowląt i dorosłych, którzy cierpią na dolegliwości biegunkowe, nie wywołuje efektów ubocznych jak np. zaparcia. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie wpływa na motorykę jelit.
Dostępny jest w formie kapsułek dla dorosłych i saszetek dla dzieci.
Więcej informacji na: www.tasectan.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy