Medycyna Estetyczna

Lipofilling, czyli modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową

Lipofilling, czyli modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową
Lipofilling, czyli modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi modelujące ciało przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej. Efekty są bardziej przewidywalne i

Lipofilling, czyli modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi modelujące ciało przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej. Efekty są bardziej przewidywalne i naturalne, a wykorzystywana do nich autologiczna tkanka całkowicie bezpieczna. Jakie są jeszcze inne zalety tego zabiegu? Zapytaliśmy specjalistów z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody

Na czym polega Lipofilling?
Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej znalazło wiele zastosowań w obszarze medycyny estetyczniej. Tkankę tłuszczową pobiera się z określonego obszaru, a następnie oczyszcza i na sam koniec podaje się ją wybrane miejsce. Dlatego oprócz samego efektu modelującego i wypełniającego , możemy pozbyć się również nadmiaru ilości tkanki tłuszczowej z innej partii ciała.

Bezpieczeństwo
Własna tkanka tłuszczowa jest to materiał całkowicie bezpieczny, gdyż pochodzi od pacjenta, a więc nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia przeszczepu. ?Wykorzystanie autologicznych tkanek zapewnia pacjentom maksimum bezpieczeństwa? ? mówi dr Krzysztof Szymański, chirurg plastyk z Kliniki Medycyna Urody. Materiał ten wykorzystuje się w celu wypełniania bruzd, zmarszczek i policzków, jak również służy do eliminowania cieni pod oczami, powiększania ust oraz poprawy owalu twarzy.

Skuteczność
?Istotnym elementem całej procedury jest oczyszczanie tkanki z komórek krwi, wolnych lipidów i nadmiaru płynu ustrojowego, gdyż są to składniki, które negatywnie wpływają na długotrwałe przyjęcie się przeszczepu. Skuteczne usunięcie tych zanieczyszczeń w naszej klinice odbywa się za pomocą metody Puregraft?, która gwarantuje bezpieczeństwo, sterylność, a co najważniejsze usunięcie ponad 97% zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu pożądanych właściwości tkanki ? ? mówi dr Joanna Wiśniewska-Goryń chirurg z Kliniki Medycyna Urody. Metoda pozyskania tkanki tłuszczowej oraz jej oczyszczanie jest bardzo istotne, by uzyskać pożądany efekt zabiegu unikając powikłań.

A to już wiesz?  Poprawa sylwetki przed ślubem to dla każdej panny młodej marzenie, a jednocześnie nie lada wyzwanie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy