Wiadomości branżowe

Tłusty czwartek ? ile jeść, by nie przytyć

Statystyczny Polak może dziś złapać nawet 1200 dodatkowych kcal. By spalić tę energię, powinien aktywnie ćwiczyć przez 2 godziny lub zmywać naczynia przez minimum 10 godzin.Dzienne zapotrzebowanie na energię to w przypadku dorosłej kobiety w przybliżeniu od 1700 do 2400 kcal, w przypadku mężczyzn od 3000 do 4000 kcal. Jeden pączek nie stanowi więc zagrożenia dla zaburzenia

Statystyczny Polak może dziś złapać nawet 1200 dodatkowych kcal. By spalić tę energię, powinien aktywnie ćwiczyć przez 2 godziny lub zmywać naczynia przez minimum 10 godzin.

Dzienne zapotrzebowanie na energię to w przypadku dorosłej kobiety w przybliżeniu od 1700 do 2400 kcal, w przypadku mężczyzn od 3000 do 4000 kcal. Jeden pączek nie stanowi więc zagrożenia dla zaburzenia programu dostarczania dziennej dawki energetycznej dla organizmu. Łatwo dziś jednak ulec pokusom i zjeść dwa, trzy lub więcej pączków, trzeba mieć jednak świadomość, że każdy pączek to w 30% tłuszcz, a 60% cukry proste.

Najbezpieczniej określić swoją własną dzienną dawkę tłustoczwartkowych specjałów poprzez analizę, o ile mniej kaloryczne muszą być zwyczajowe posiłki, by móc pozwolić sobie na jednego, dwa lub więcej pączków. Druga możliwość to określenie pochłoniętych kalorii i zbilansowanie ich poprzez aktywność sportową.

Jak wyliczyli eksperci portalu PotrafiszSchudnac.pl, aby spalić 1 pączka, należy wykonać poniższe aktywności:

– aerobik ? 30 minut

– marszobieg ? 30 minut

– jazda na rowerze ? 60 minut

– jazda na rolkach ? 45 minut

– odkurzanie ? 60 minut

– pływanie ? 45 minut

– zmywanie naczyń ? 160 minut.

Można też upiec własne, ?dietetyczne? pączki, o dużej zawartości białka i niewielkiej ilości tłuszczu.

Biuro prasowe portalu PotrafiszSchudnac.pl

Źródło PotrafiszSchudnac.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Zatrzymaj upływający czas? na dłoniach!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy