Kosmetyki do ciała Kosmetyki naturalne

Egzotyczny sposób na gładką skórę – pasta cukrowa

Warszawa, 11.06.2014

Pasta cukrowa ? egzotyczny sposób na gładką skórę
Całkowicie naturalna, niepowodująca podrażnień ani alergii, a do tego niemal bezbolesna – depilacja pastą cukrową. Metoda na idealnie gładką skórę prosto z Bliskiego Wschodu.

Pamiętacie klimatyczny film ?Karmel?? Kilka kobiet spotyka się w bejruckim salonie piękności, by rozmawiać o swoich problemach, a w tle często pojawia się słodka pasta cukrowa (tytułowy karmel). – Wspólne gotowanie pasty cukrowej, a następnie depilowania się nawzajem to po dziś dzień popularny kobiecy rytuał na Bliskim Wschodzie ? wyjaśnia Justyna Nyczyk z Yasmeen.pl, sprowadzająca do Polski arabskie perfumy i kosmetyki naturalne.
Powszechnie uważa się, że kobieca depilacja to wymysł ostatnich 100 lat. To prawda, ale biorąc pod uwagę Europejki czy Amerykanki. Kobiety z Bliskiego Wschodu i Egiptu za pomocą karmelu depilowały niemal całe ciało – oprócz brwi – już w starożytności! W tradycyjnych krajach arabskich depilację pastą cukrową stosowano także przed ceremonią zaślubin. Panna młoda poddawała się całkowitej depilacji ciała w noc przedślubną na znak swojej czystości i szacunku wobec męża.

Pastę cukrową można wykonać samodzielnie mieszając i gotując w odpowiednich proporcjach cukier, wodę i sok z cytryną. Jest to niestety dosyć czasochłonne i wymaga dużo wprawy. Dostępne są także gotowe pasty cukrowe, najczęściej z dodatkiem naturalnych składników takich jak melasa, miód, olejek z oliwy czy ekstrakt z róży, które dodatkowo łagodzą skórę w czasie depilacji.

Cukrowanie, jak często określa się zabieg usuwania włosków karmelem, jest znacznie przyjemniejsze od woskowania. Pasta cukrowa usuwa włoski z cebulkami, ale w przeciwieństwie do wosku, nie podrażnia przy tym skóry. Cukrowanie można wykonywać na ciepło – za pomocą ciepłego karmelu i pasków tkaniny lub na zimno ? układając na ciele karmel w rulonikach. ? Depilacja cukrowa na zimno jest zdecydowanie najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania włosków dla kobiet ze skórą naczynkową, wrażliwą i skłonną do pajączków i żylaków ? podkreśla ekspertka z Yasmeen.pl.

easy sweet 4 pude_ka kopia-001-2014-06-11 _ 08_56_26-80

Pasta easy sweet-002-2014-06-11 _ 08_56_32-80

pastacukrowa_gotowa-003-2014-06-11 _ 08_56_46-80

pastacukrowa_gotowa2-004-2014-06-11 _ 08_56_38-80

pasta_sloik-005-2014-06-11 _ 08_56_30-80

———-
Yasmeen.pl to pierwsza i największa w Polsce perfumeria orientalna. Inspiracją dla jej powstania w 2012 r. stała się egzotyczna wielokulturowość Dubaju. Twórczyni sklepu, Justyna Nyczyk, spędzony tam czas poświęciła na spotkania z wiodącymi perfumiarzami, starannie dobierając swoją ofertę i poszerzając wiedzę z zakresu arabskich pachnideł.
Yasmeen.pl skupia wiodące marki perfum z Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Bahrajnu. Oprócz orientalnych wonności w sklepie znaleźć można także szeroką gamę naturalnych kosmetyków z całego świata: mydeł, olejków do pielęgnacji ciała i włosów, henny, kajali, maseczek i glinek.
Yasmeen.pl wprowadza w świat orientalnych rytuałów piękna i przybliża bogatą kulturę Bliskiego Wschodu. http://yasmeen.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy