Wiadomości branżowe

IL-TEX Przedsiębiorstwem Fair Play

Firma IL-TEX z Zawiercia została uhonorowana certyfikatem “Przedsiębiorstwo Fair Play”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest spółkom przestrzegającym najwyższych standardów etycznych w biznesie oraz w relacjach z pracownikami, władzą państwową i samorządami.


Program Promocji Kultury Przedsiębiorczości “Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowany jest już po raz dwunasty przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zasad etycznych w działalności biznesowej. Do tej pory certyfikaty otrzymało w sumie blisko 5,5 tysiąca firm z całej Polski. Program jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.


Nagroda jest ukoronowaniem wysiłków całego naszego zespołu i potwierdza, że nasza firma stabilnie zmierza w dobrym kierunku – mówi Iwona Szczygieł, właścicielka firmy IL-TEX. – Tytuł “Przedsiębiorstwo Fair Play” otrzymaliśmy za styl prowadzenia działalności gospodarczej, na który składają się nie tylko wysoka jakość wyrobów i wyróżniające wyniki ekonomiczne, lecz również zachowanie najwyższych zasad etycznych w kontaktach z kontrahentami, pracownikami, urzędami państwowymi.


IL-TEX jest jednym z największych w kraju producentów wyrobów z wełny owczej i antyalergicznych tkanin z tworzywa sztucznego (akryl, poliester). W ofercie firmy z Zawiercia znajduje się bogata gama produktów do sypialni (pościele, narzuty, poduszki, koce) i ogrodu (materace, okrycia na leżaki). IL-TEX wytwarza również artykuły rehabilitacyjne (ocieplacze, poduszki i wałki rehabilitacyjne, miękkie podgłówki i kołnierze szyjne) oraz cenione na rynku produkty dla dzieci. W sumie w ofercie IL-TEX-u znajduje się około 1000 produktów, a wyroby wełniane posiadają międzynarodowy znak jakości Woolmark. Firma istnieje od 1993 roku i zatrudnia obecnie ok 100 osób, co czyni z niej jednego z najważniejszych prywatnych pracodawców w Zawierciu.


Firma prężnie się rozwija, umiejętnie korzystając m.in. z funduszy unijnych (z Sektorowego Programu Operacyjnego “Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw”). Pozyskane środki IL-TEX przeznacza na rozbudowę nowoczesnego parku maszynowego czy inwestycje w rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Firma z Zawiercia planuje również rozbudowę zakładu – już niedługo na zakupionych w ub. roku gruntach zostanie wzniesiona nowa hala produkcyjna.


“Przedsiębiorstwo Fair Play” to jeden z niewielu konkursów w Polsce, gdzie wszystkie podane przez przedsiębiorców informacje i dane są szczegółowo weryfikowane przez audytorów. Audyt odbywa się nie tylko w biurach firmy – rzetelność kandydata do tytułu Fair Play sprawdzana jest także w oparciu o współpracę z: urzędami wojewódzkimi, marszałkowskimi, urzędami pracy, bankami, organizacjami przedsiębiorców, US, ZUS oraz inspekcją pracy. Audytorzy badają m.in.: terminowość wywiązywania się ze zobowiązań wobec skarbu państwa oraz kontrahentów, warunki pracy, otwartość firmy na potrzeby i aspiracje zawodowe pracowników, rzetelność przekazów reklamowych, zaangażowanie w życie społeczności lokalnej itd. Uzupełnieniem oceny przedsiębiorstwa zgłoszonego do programu jest badanie ankietowe klientów i kontrahentów firmy.


Cieszy nas to, że w każdym z weryfikowanych obszarów zdobyliśmy najwyższe noty – podkreśla Iwona Szczygieł. – Certyfikat jest dowodem na to, że solidność popłaca i jest doceniana.


Tytuł “Przedsiębiorstwo Fair Play” to nie pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla IL-TEX-u. Producent tekstyliów z Zawiercia posiada także certyfikat “Rzetelna Firma”, przyznany przez Krajowy Rejestr Długów za przestrzeganie zasad etycznych zebranych w Kodeksie Rzetelnej Firmy. Biznesowe zalety IL-TEX-u dostrzegła również kapituła programu “Gazele Biznesu”. Iwona Szczygieł, założycielka firmy, odebrała tę prestiżową nagrodę pod koniec 2007 r. Uznanie znalazły również autorskie produkty IL-TEX-u: śpiworek – zabawka Miś Iltuś został uhonorowany tytułem “Superprodukt 2006” w rankingu miesięcznika “Mam dziecko”, a wszystkie wyroby wełniane posiadają certyfikaty jakości Woolmark.


Gala XII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości “Przedsiębiorstwo Fair Play” odbędzie się 4 grudnia 2009 r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.


 
 


O firmie IL-TEX:


Firma IL-TEX z Zawiercia to jeden z liderów na krajowym rynku producentów pościeli wełnianej, antyalergicznej i dekoracyjnej, a Iltuś to jej autorski produkt, zastrzeżony w urzędzie patentowym. Naturalne produkty sypialniane IL-TEX-u wykonane są z wełny merynosów – szlachetnych gatunków owiec australijskich i nowozelandzkich. Tkaniny pościelowe z takiej wełny posiadają właściwości antyalergiczne i nadają się do sypialni osób uczulonych na roztocza. Prozdrowotne działanie mają również wyroby pościelowe z bawełny, policottonu oraz tkanin z tworzyw sztucznych.


Więcej informacji: www.il-tex.pl


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy