Aktualności

IV FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH ? pacjent przede wszystkim!

IV FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH
? pacjent przede wszystkim!

Już w najbliższy poniedziałek, 25 maja 2015 roku, odbędzie się czwarta już edycja Forum Pacjentów Onkologicznych, inaugurująca Europejski Tydzień Walki z Rakiem. Hasło przewodnie tegorocznego Forum brzmi “Czy pacjent może mieć zaufanie do systemu opieki onkologicznej w Polsce?”. Program spotkania da możliwość bliskiego przyjrzenia się problemom i wyzwaniom, przed którymi stoi polska onkologia, zwłaszcza z perspektywy pacjenta.

Forum Pacjentów Onkologicznych to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych. Spotkanie rok rocznie zaszczycają swoją obecnością eksperci z dziedziny ochrony zdrowia, przedstawiciele towarzystw naukowych i medycznych, parlamentarnych komisji zdrowia, aktywnie działających organizacji pacjentów oraz mediów.

W tym roku, szczególnie kontrowersyjnym ze względu na wprowadzenie pakietu onkologicznego, kluczowe miejsce w dyskusjach zebranych będzie miał temat onkologii w procesie zmian systemowych. Specjalna sesja będzie też przeznaczona na omówienie kwestii zaufania i bezpieczeństwa na etapie diagnostyki onkologicznej. Ponieważ celem Forum jest przyniesienie korzyści pacjentom, rozmowy będą prowadzone także w obszarze wykluczenia związanego z nowotworami rzadkimi oraz skracania i udoskonalenia drogi do pokonania raka. W tym miejscu uwaga zebranych zwrócona zostanie na Oncompass ? narzędzie, które wprowadza pacjentów i lekarzy w onkologię molekularną.
?Bez wątpienia Forum to fantastyczna okazja do wymiany doświadczeń i przypomnienia, jak ważnym partnerem w procesach decyzyjnych jest organizacji pacjentów? ? mówi Agnieszka Huczek z firmy VIAMED, odpowiedzialna na dystrybucję i promocję serwisu Oncompass w Polsce.

Już w marcu tego roku kapituła ekspertów z całego naszego kraju w składzie: prof. Cezary Szczylik, prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek, prof. Andrzej Mackiewicz, prof. Lucjan Wyrwicz, dr n. med. Janusz Kocik, dr hab. n med. Dariusz Iżycki, dr n. med. Piotr Tomczak oraz dr hab. n. med. Dawid Murawa stwierdziła, że w Polsce konieczna jest edukacja w dziedzinie medycyny genetycznej. Ma ona posłużyć upowszechnianiu nowych narzędzi do zintegrowanej
i zintensyfikowanej walki z rakiem takich jak Oncompass.

Więcej informacji na stronie www.pkopo.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy