Jak zapobiegać przeziębieniu

Jak zapobiegać przeziębieniu

aspiryna Uploaded by esrasu sxc hu

Jak zapobiegać przeziębieniu

Co można i trzeba robić, aby się nie przeziębiać? Na pewno ważne jest systematyczne uprawianie sportu, przebywanie na świeżym powietrzu, odwiedzanie sauny, czy w domowych sposobach branie naprzemiennie prysznica zimna i ciepłą wodą. Wszystko to powoduje, ze organizm przystosowuje się do zmiany temperatury.

Podczas jesieni bardzo wiele osób przeziębia się. Nie powinno sie wtedy przechładzać i przemrażać, nie należy się również przegrzewać. W czasie jesiennym trzeba spożywać produkty które zawierają dużo witaminy C. Można też zażywać preparaty z zawartością kwasu askorbinowego, które odgrywają ważną rolę przy produkcji przeciwciał.

Kolejna ważną rzeczą jest unikanie miejsc, które są skupiskiem bakterii. Wszędzie tam gdzie dużo ludzi, łatwiej można się zarazić chorobą, zwłaszcza w czasie zwiększonej zachorowalności.

Jeżeli, pomimo stosowania wszelkich środków ochronnych, zachorujemy, zgłośmy się do lekarza. Kiedy jesteśmy chorzy, temperatura w pomieszczeniu powinna być stała i nie za wysoka. Ważne jest również picie większych ilości płynów o neutralnej temperaturze.

aspiryna  Uploaded by esrasu  sxc hu
aspiryna Uploaded by esrasu sxc hu