Wiadomości branżowe

Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok przebadał 900 osób w Gdańsku

Dzięki akcji ?Zdrowe Zatoki? miniony weekend w Galerii Bałtyckiej upłynął pod hasłem zdrowia i dobrej kondycji zatok. W ramach tej ogólnopolskiej kampanii w gdańskim centrum handlowym miały miejsce bezpłatne badania przesiewowe w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych oraz konsultacje laryngologiczne. Z badań w ramach Mobilnego Gabinetu Zdrowych Zatok skorzystało w Gdańsku 900 chętnych.

Gdańsk to piąte miasto na trasie dwunastej już edycji kampanii. Do tej pory mobilny gabinet odwiedził Łódź, Lublin i Tarnów oraz Gliwice.
We wszystkich odsłonach z bezpłatnych badań termowizyjnych i konsultacji laryngologicznych skorzystało ponad 80.000 osób.

Gdańsk był przedostatnim miastem na tegorocznej trasie gabinetu. Mieszkańcy Trójmiasta tłumnie uczestniczyli w badaniach. Nie zabrakło z ich strony pytań ? m.in. o pierwsze symptomy choroby, takie jak z pozoru zwykły katar, zatkany nos, czy ból głowy oraz o sposoby przeciwdziałania i profilaktyki ? powiedziała laryngolog dr Paulina Szczęsnowicz-Dąbrowska ze Szpitala Klinicznego w Warszawie, koordynująca badania w Gdańsku.

Mieszkańcy Gdańska, u których podczas badań termowizyjnych stwierdzono nieprawidłowości w obrębie zatok przynosowych, zostali skierowani na dalsze bezpłatne konsultacje laryngologiczne do specjalistycznej placówki.

Dodatkowo, wszystkie przebadane osoby otrzymały komplet materiałów edukacyjnych m.in. z opisem najważniejszych zasad pomocnych w utrzymaniu nosa i zatok w dobrej kondycji przez cały rok.

Mobilny Gabinet ?Zdrowych Zatok? w marcu zawita jeszcze do Poznania.

O AKCJI

Kampania ?Zdrowe Zatoki?, pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, jest realizowana od 2003 roku. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków na temat specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Jest to jedyna kampania, która tak wnikliwie porusza zagadnienia związane z problemami bólów i zapalenia zatok. Szczegółowe informacje o samym badaniu i o akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.zdrowezatoki.pl/

Nad merytorycznym przebiegiem kampanii czuwa Rada Programowa, którą tworzą prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz, Kierownik Kliniki Otolaryngologicznej WIM CSK MON w Warszawie, dr n. med. Piotr Rapiejko specjalista otolaryngolog.

 

Źródło Zdrowe Zatoki. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy