Wiadomości branżowe

Rezygnacja z cukru bez wyrzeczeń

Cukier – mimo że niezdrowy, jego spożycie nie spada. Wynika to z przekonania, że żaden produkt nie jest w stanie go zastąpić. To błąd, ponieważ stewia została już uznana za jego naturalny substytut. Jest to roślina posiadająca substancje 300 razy słodsze od cukru, które jednocześnie nie mają kalorii, nie psują zębów, nie powodują próchnicy i co ważne -  nie podnoszą poziomu glukozy we krwi. Poleca się ją wszystkim, w  szczególności diabetykom. Stewia trafiła do Polski w 2011 roku wraz z rozporządzeniem Unii Europejskiej i dopuszczeniu jej do spożycia. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Beata Straszewska, przedstawicielka firmy Stewiarnia „[…] Ponieważ stewia jest dostępna na polskim rynku zaledwie od dwóch lat, jej popularność dopiero wzrasta”. Największym zainteresowaniem cieszy się w punktach ze zdrową żywnością, ale powoli pojawia się także w tradycyjnych sklepach. „Jest odpowiednia dla wszystkich osób, które chcą ograniczyć spożycie cukru” – dodaje Beata Straszewska. Osoby cierpiące na cukrzycę powinny zmienić swój sposób żywienia. „[…] Tej zmiany celowo nie nazywam

Cukier ? mimo że niezdrowy, jego spożycie nie spada. Wynika to z przekonania, że żaden produkt nie jest w stanie go zastąpić. To błąd, ponieważ stewia została już uznana za jego naturalny substytut. Jest to roślina posiadająca substancje 300 razy słodsze od cukru, które jednocześnie nie mają kalorii, nie psują zębów, nie powodują próchnicy i co ważne –  nie podnoszą poziomu glukozy we krwi. Poleca się ją wszystkim, w  szczególności diabetykom. 

Stewia trafiła do Polski w 2011 roku wraz z rozporządzeniem Unii Europejskiej i dopuszczeniu jej do spożycia. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Beata Straszewska, przedstawicielka firmy Stewiarnia ?[?] Ponieważ stewia jest dostępna na polskim rynku zaledwie od dwóch lat, jej popularność dopiero wzrasta?. Największym zainteresowaniem cieszy się w punktach ze zdrową żywnością, ale powoli pojawia się także w tradycyjnych sklepach. ?Jest odpowiednia dla wszystkich osób, które chcą ograniczyć spożycie cukru? ? dodaje Beata Straszewska. 

Osoby cierpiące na cukrzycę powinny zmienić swój sposób żywienia. ?[?] Tej zmiany celowo nie nazywam dietą, ponieważ ich sposób żywienia powinien być zmodyfikowany na stałe? ? uważa Katarzyna Zadka, Specjalista ds. żywienia Nestlé. Natomiast sam sposób żywienia diabetyków niewiele różni się od tego, który poleca się każdemu z nas. Przede wszystkim należy unikać potraw tłustych i smażonych oraz dużych ilości cukrów prostych. 

Jednak co zrobić w przypadku, gdy poczujemy ochotę na ?coś słodkiego?? ?[?] Stewia jest naturalnym słodzikiem. Już jej niewielkie ilości pozwolą nam uzyskać słodki smak, nie dostarczając naszemu organizmowi kalorii? ? twierdzi Katarzyna Zadka. Może być użyta jako naturalny słodzik do kawy czy herbaty. Można ją również dodawać do gotowych produktów. ?W Polsce dostępne w sprzedaży są jogurty ze stewią, piwo słodzone stewią, czekolady, a cała gama produktów będzie się systematycznie poszerzała? ? uważa Beata Straszewska. 

A to już wiesz?  Optymalna medycyna estetyczna

Dlaczego tak ciężko jest nam zrezygnować z cukru? Ponieważ jego działanie i smak działają uzależniająco. Warto więc zastąpić go czymś innym ze względu na fakt, że jego nadużywanie może prowadzić do szeregu chorób, natomiast w przeciwieństwie do takich używek jak papierosy czy alkohol, nie dowiemy się o tym z opakowania. 


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy