Wiadomości branżowe

Rowerzyści – chrońcie stawy

Wiosna to idealny czas, by wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu. Ścieżki rowerowe pełne są już miłośników jednośladów, szusujących po swoich ulubionych trasach. Fani dwóch kółek powinni jednak

Wiosna to idealny czas, by wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu. Ścieżki rowerowe pełne są już miłośników jednośladów, szusujących po swoich ulubionych trasach. Fani dwóch kółek powinni jednak pamiętać, że nawet w ciepły, słoneczny dzień ich stawy narażone są na przewianie. Jest na to sposób – jedne z najlepszych w Polsce ocieplaczy firmy IL-TEX.

Kultura fizyczna staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. I bardzo dobrze! Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu pozytywnie wpływa na układ krwionośny i oddechowy, poprawia pracę serca, zwiększa wydolność mięśni, pozwala się odstresować i patrzeć na życie z większym optymizmem. W ferworze fizycznej aktywności nie powinniśmy jednak zapominać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Dotyczy to zwłaszcza rowerzystów narażonych na wypadki drogowe i wystawionych na działanie naszej nieprzewidywalnej, polskiej pogody. Kask, ochraniacze, nieprzemakalne obuwie, “oddychająca” odzież, kurtka chroniąca przed wiatrem to tylko połowa sukcesu. Niewielu rowerzystów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona stawów kolanowych – najbardziej ze wszystkich części ciała narażonych na przewianie. A jak tu jeździć, gdy kolana “nie działają”?

Wychłodzenie stawów nie od razu skutkuje stanem zapalnym – bóle mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie, nawet po kilku latach. Zaniedbanie profilaktyki często skutkuje powstaniem stanów zwyrodnieniowych i reumatyzmu. Brzmi poważnie? Tak, a na dodatek wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Dlatego warto pomyśleć o swoim zdrowiu, zanim narazimy je na szwank. Najlepszym sposobem na ochronę stawów kolanowych są ocieplacze. Na polskim rynku wysokiej klasy, profesjonalne pasy ocieplające dla sportowców produkuje firma IL-TEX.

Są one wykonane z wysokogatunkowej wełny owiec rasy merynos, cenionych ze względu na szlachetne runo. Włókna tego typu są dziesięciokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa, a przy tym bardzo sprężyste i mocne, dzięki czemu wykonane z nich tkaniny cechują się miękkością i ponadprzeciętną trwałością. Ocieplacze stawowe zrobione z takiej wełny posiadają właściwości regulujące temperaturę w miejscu okrytym dzianiną. Pozwalają w naturalny sposób oddychać skórze i zapobiegają powstawaniu nadmiernej wilgoci w miejscu styku tkaniny z ciałem. Produkty z wełny merynosów są przewiewne, ale dzięki właściwościom termoizolującym skutecznie chronią rowerzystów i motocyklistów przed jesiennym chłodem. Grzeją i równocześnie zapobiegają przegrzaniu się skóry. Są przy tym miękkie i przyjemne dla skóry.

Te cienkie i elastyczne ocieplacze wystarczy założyć na kolana pod wierzchnią odzież, dzięki czemu nie krępują ruchów nóg w czasie jazdy jednośladem. Pas mocuje się w łatwy sposób przy pomocy taśmy z rzepem i gumką, bez ryzyka, że ocieplacz się zsunie. Produkt dostępny jest w czterech rozmiarach: S, M, L, XL. Ocieplacze firmy IL-TEX są bezpieczne, a o ich właściwościach profilaktycznych i rehabilitacyjnych świadczy wpis do rejestru wyrobów medycznych.

Z tych innowacyjnych pasów korzystać mogą nie tylko sportowcy. Ocieplacze firmy IL-TEX sprawdzą się doskonale również w przypadku urazów kończyn, schorzeń zwyrodnieniowych stawów, bólów reumatycznych, stanów przeciążeniowych i zapalnych mięśni i powięzi oraz zespołów bólowych stawu kolanowego.

Oprócz ocieplaczy na kończyny dolne w ofercie IL-TEX-u znajdują się również: pasy barkowe, łokciowe, ocieplacze biodrowe i na nadgarstek.

Produkty dostępne są w aptekach oraz w internetowym sklepie firmowym pod adresem: www.il-tex.com.pl.

Ocieplacze i pasy IL-TEX – wskazania i w profilaktyce następujących dolegliwości:

A to już wiesz?  Jak zapobiegać przeziębieniu


  • urazy (złamania, zwichnięcia, niestabilność stawów),

  • zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające,

  • infekcje narządów ruchu,

  • gościec reumatoidalny,

  • schorzenia reumatyczne (np. zapalenia mięśni, ścięgien i powięzi),

  • stany przeciążeniowe i zapalne mięśni, ścięgien, powięzi i wiązadeł,

  • zespoły bólowe ostre i przewlekłe przy porażeniach nerwów oraz zaburzeniach układu krążenia,

  • dolegliwości układu moczowego (stosuje się pasy krzyżowo-lędźwiowe),

  • bóle mięśni i stawów spowodowane przeziębieniami i przewianiem.


 
O firmie IL-TEX:

Firma IL-TEX z Zawiercia to jeden z liderów na krajowym rynku producentów pościeli wełnianej, antyalergicznej i dekoracyjnej, a Iltuś to jej autorski produkt, zastrzeżony w urzędzie patentowym. Naturalne produkty sypialniane IL-TEX-u wykonane są z wełny merynosów – szlachetnych gatunków owiec australijskich i nowozelandzkich. Tkaniny pościelowe z takiej wełny posiadają właściwości antyalergiczne i nadają się do sypialni osób uczulonych na roztocza. Prozdrowotne działanie mają również wyroby pościelowe z bawełny, policottonu oraz tkanin z tworzyw sztucznych.

Więcej informacji: www.il-tex.com.pl


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy