Zdrowie

Upalne dni, piekące stopy – jak sobie radzić?

Informacja prasowa Poznań, 2 sierpnia 2017 r. Upalne dni, piekące stopy – jak sobie radzić? Często w upalne dni nasze stopy uciążliwie pieką. Chcąc uniknąć

Informacja prasowa
Poznań, 2 sierpnia 2017 r.

Upalne dni, piekące stopy – jak sobie radzić?

Często w upalne dni nasze stopy uciążliwie pieką. Chcąc uniknąć tego uczucia warto zwracać uwagę na buty, które w tym czasie nosimy. Wybierajmy tylko takie z naturalnego tworzywa np. skóry. Jeśli mimo wszystko nadal czujemy, że nasze stopy płoną, warto zastosować się do kilku porad ekspertów marki Gehwol.
Wysokie temperatury sprzyjają uczuciu ciężkich i opuchniętych nóg oraz piekących stóp. Chcąc poradzić sobie z uciążliwym problemem, wystarczy zastosować kilka domowych sposobów na natychmiastowe schłodzenie. Jeśli nie jest to możliwe np. ze względu na pracę, warto zaopatrzyć się w kilka kosmetyków, które szybko poradzą sobie z problemem.

W domu
Kiedy jesteśmy w domu i możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu, warto wykonać odświeżającą kąpiel stóp. Do chłodnej wody dodaj odpowiednią sól chłodząco-odświeżającą, która orzeźwi zmęczone stopy. Zawarty w granulkach mentol zlikwiduje pieczenie i pozostawi długotrwałe uczucie świeżości. Dodatkowo taka kąpiel skutecznie zniweluje nieprzyjemny zapach oraz dokładnie oczyści skórę. Warto wybrać kosmetyk, który w swoim składzie będzie również posiadać mocznik i ekstrakty z alg, które doskonale nawilżą suchą i popękaną skórę oraz zmiękczą zrogowacenia. Przed wyjściem z domu posmaruj stopy balsamem chłodzącym. Wyważona kompozycja składników orzeźwiających i ochronnych pielęgnuje piekące stopy i pozwala odczuć ulgę, kiedy za oknem temperatura staje się coraz wyższa.

W biurze
Jeśli jesteśmy w biurze i nasze stopy zaczynają piec do takiego stopnia, że nie jesteśmy w stanie skupić się na wykonywanej pracy, warto zaopatrzyć się w tonik lawendowy do stóp. Orzeźwiający kosmetyk o zapachu lawendy i długotrwałym działaniu chłodzącym pozwoli odczuć natychmiastową ulgę. Poręczna buteleczka z atomizerem zmieści się w każdej torebce, a użycie kosmetyku jest szybkie i bezproblemowe. Jeśli nasza praca jest siedząca, warto pozwolić sobie na zdjęcie butów pod biurkiem. Kiedy stopy nie będą krępowane szybciej odzyskają normalną temperaturę, a nogi nie będą tak bardzo opuchnięte.

Chcąc właściwie zadbać o zmęczone stopy i opuchnięte nogi, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp w upalne dni w szczególności polecane są:
1. Sól odświeżająco- chłodząca Gehwol, cena ok. 30 zł/ 330 gr
2. Tonik lawendowy do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
3. Balsam odświeżająco- chłodzący Gehwol, cena ok. 25 zł/ 75 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy