Wiadomości branżowe

Fanów Justina Timberlake’a powitają murale pomalowane farbami Sikkens

Już jutro ponad 40 tysięcy fanów Justina Timberlake?a, przybywających na koncert, który odbędzie się na stadionie PGE Arena w Gdańsku, powitają niezwykłe murale pomalowane farbami Sikkens.

Autorem murali jest światowej sławy artysta, Mariusz Waras. Mechaniczne lwy, które od niedawna witają wszystkich gości PGE Areny, stanowią niezwykłe dopełnienie fasady stadionu.

O trwałość i wysoką jakość murali zadbały farby Sikkens Primer SF i Sikkens Alphatex IQ. Realizacja projektu odbyła się przy owocnej współpracy zespołu Sikkens z firmą Domal i PGE Arena.

Mariusz Waras to znany artysta street-artowy, grafik i projektant, który tworzył już projekty dla odbiorców na całym świecie.

Koncepcja murali zdobiących stadion PGE Arena rodziła się prawie przez rok. Można zatem powiedzieć, że projekt powstawał bardzo długo, ale mam nadzieję, że efekt był wart tego czasu ? mówi Mariusz Waras autor murali. ? Uznaliśmy wspólnie z operatorem, że lwy najbardziej wpisują się w symbolikę Gdańska i stadionu. Dlaczego mechaniczne? To już mój własny charakterystyczny
dla większości moich prac element. Stąd industrialno-mechaniczne motywy. Sam Gdańsk kojarzy się z przemysłem stoczniowym, co stanowiło jedną z inspiracji.

? Oczekiwaliśmy ożywienia wejścia głównego na stadion i wykonany przez pana Warasa projekt jest dokładnie spełnieniem tych oczekiwań ? mówi Tomasz Kowalski, prezes Areny Gdańsk Operator. ? Wybrany motyw jest o tyle uniwersalny, że może podobać się wszystkim gdańszczanom przywiązanym do lwów gdańskich z herbu miasta, ale też i kibicom ?Lwów Północy?. Mamy już dowody na to,
że pomysł spodobał się.. Turyści odwiedzający PGE Arenę wykorzystują murale do tła swoich pamiątkowych zdjęć ze stadionu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Sikkens. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #przeziębienie