Wiadomości branżowe

ING Życie partnerem strategicznym Vital Forum 2014

ING Życie zostało partnerem strategicznym Vital Forum ? ogólnopolskiej debaty na temat zdrowia Polek, która odbędzie się 6-7 marca w Warszawie. Głównym celem wydarzenia jest uświadomienie kobietom potrzeby zadbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na profilaktykę, również w wymiarze finansowym.

W 2012 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek ubezpieczenia na wypadek nowotworu Ona i On, ING Życie rozpoczęło kampanię ?Ubezpiecz się i zrób rakowi wspak?. Kampania przedstawia główne zasady profilaktyki nowotworowej, obejmującej styl życia, aspekty medyczne oraz finansowe. Celem działań ubezpieczyciela jest przekazanie społeczeństwu wiedzy na temat profilaktyki oraz zastosowania jej wskazań w praktyce. W ubiegłym roku ING Życie zostało partnerem kampanii społecznej ?Rak. To się leczy!?, w ramach której aktywnie zachęcało Polaków do badań kontrolnych oraz zdrowego stylu życia. W 2014 roku firma również będzie prowadziła działania mające na celu wzrost świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Jednym z nich jest udział w ogólnopolskiej debacie na temat zdrowia Polek – Vital Forum. 

 ?Od blisko roku angażujemy się w różne działania promujące profilaktykę nowotworową, chcąc zwiększyć świadomość Polek w tej kwestii. Biorąc udział w Vital Forum idziemy krok dalej ? nie zachęcamy już tylko do profilaktyki nowotworowej, ale uświadamiamy potrzebę stosowania szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Naszą intencją jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dbania o własne zdrowie i życie ?  mówi Marta Pokutycka ? Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie. 

Vital Forum będzie pierwszą ogólnopolską debatą na rzecz poprawy zdrowia Polek. W spotkaniu udział wezmą autorytety ze środowiska medycznego oraz osoby znane ze świata mediów, m.in. Kazimiera Szczuka, Maria Czubaszek oraz dr Maria Rotkiel. Wydarzenie będzie podzielone na 15 paneli zebranych w 4 bloki tematyczne. Poszczególne spotkania dotyczyć będą m.in. tego, jak zdrowie kobiet postrzegane jest w społeczeństwie, wpływu panujących trendów na zdrowie Polek oraz psychologicznej strony zdrowia kobiet. Podjęta zostanie także kwestia zabezpieczenia finansowego na wypadek poważnych zachorowań – zorganizowana zostanie debata, dotycząca profilaktyki finansowej, za którą merytorycznie odpowiadać będzie ING Życie. 

Więcej informacji na temat Vital Forum można znaleźć na stronie http://vitalforum.pl/.

Źródło ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy