Wiadomości branżowe

Czy wiesz kiedy jest najlepszy okres na rozpoczęcie zabiegów laserowych?

Jesień ? czas na laser! Jesień to najlepszy okres na rozpoczęcie zabiegów laserowych. Słońca coraz mniej, ale jeszcze nie ma mrozów, czas wykorzystać olbrzymi potencjał

Jesień ? czas na laser!

Jesień to najlepszy okres na rozpoczęcie zabiegów laserowych. Słońca coraz mniej, ale jeszcze nie ma mrozów, czas wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący z laserach i pokrewnych urządzeniach medycznych.

Jakie zabiegi można przeprowadzić za ich pomocą? Mgr fizjoterapii Dorota Kliszewska, specjalista ds. laserów i IPL oraz szkoleniowiec w Instytucie DermaMed we Wrocławiu przedstawia najpopularniejsze z nich.

Epilacja
To laserowe, trwałe usuwanie owłosienia. Zabieg zrewolucjonizował podejście do niechcianego owłosienia. Wprost przełomowo zmienił komfort codziennej pielęgnacji. Wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów 4-6 w odstępach średnio 6-8-tygodniowych (zależy to od epilowanej okolicy), żeby zapomnieć o goleniu ze wszystkimi podrażnieniami z nim związanymi, depilatorach, woskach itp. Zabiegi są mało bolesne, przy użyciu nowoczesnych urządzeń trwają stosunkowo krótko. Przy wyborze gabinetu należy zwrócić uwagę na jakość stosowanego urządzenia. Badania kliniczne wykazały, że obecnie najskuteczniejsze urządzenia do epilacji to IPL drugiej generacji i laser diodowy. Warto więc wybrać I2PL Ellipse, bądź Light Sheer DUET.

Usuwanie rumienia,
Inaczej zwane teleangiektazją twarzy. Tutaj niezastąpione są wysokiej klasy urządzenia IPL, takie jak I2PL Ellipse, lub VPL Energist Ultra. Około trzech zabiegów w odstępach miesięcznych będziecie potrzebować, żeby poradzić sobie z problemem. W przypadku zamykanie naczynek, zabieg nie należy do przyjemnych.

Zamykanie naczyń krwionośnych
W przypadku naczynek drobnych czerwonych, takich na przykład, jakie występują na skrzydełkach nosa, najlepiej jest przeprowadzić zabieg np. laserem KTP, takim jak Varilite. Większe naczynia, te bardziej niebieskie trzeba zamykać innymi długościami fali,

np. laserem diodowym, który jest również w laserze Varilite, czy laserem neodymowo-yagowym, takim jak Gemini, czy Ellipse Multiflex. Zamykanie naczyń na nogach jest z reguły bardziej czasochłonne. Dla pełnego efektu należy przeprowadzić kilka zabiegów, w odstępach min. miesięcznych. Warto stosować jako wspomożenie terapii rajstopy przeciwżylakowe.

Przebarwienia
Są one niestety trudnym problemem, nie dlatego, że trudno je usunąć, tylko dlatego, że prawie zawsze wracają. Dlatego warto pomyśleć, żeby zabiegi usuwania przebarwień nie były zbyt uciążliwe, ponieważ za rok, po wakacjach warto będzie je powtórzyć. Do leczenia z reguły potrzebujemy 2-3 zabiegów w odstępach miesięcznych. W zależności od rozległości zmian, ich koloru, wielkości, głębokości, proponowane są różne metody lecznicze. Do większości przebarwień wspaniale nadaje się I2PL Ellipse, urządzenie skuteczne, bezpieczne i pozwalające na przeprowadzenie bardzo szybkiego zabiegu nawet na dużej powierzchni. Czasami do drobnych zmian warto zastosować laser KTP, jak Varilite. W przypadku zmian głębokich, dobre efekty daje frakcyjny laser erbowo-szklany. Obecnie najsilniejszym na rynku laserem tego typu jest Renas.

Termolifting
To z kolei modna w ostatnich lata metoda zwiększanie napięcia skóry, tzw. nieoperacyjny lifting. Napinanie skóry nie jest łatwe, więc żeby uzyskać odpowiednią skuteczność, należy stosować urządzenia wysokiej jakości. Nie można oczekiwać dobrych efektów po zabiegu radiofrekwencji przeprowadzonym niskiej klasy sprzętem w gabinecie kosmetycznym. Jak to działa? Podgrzanie skóry właściwej do odpowiedniej temperatury skutkuje skróceniem kolagenu, a w dalszym etapie wzrostem jego syntezy w skórze. Obecnie stosowane są trzy metody: daleka podczerwień (TITAN), fale radiowe (Alma Accent, Pelleve), ultradźwięki (Ulthera).

Fotoodmładzanie
To zabieg przeprowadzany z użyciem IPL. Im lepszy IPL, tym wyższa skuteczność. Najlepsze urządzenia tego typu na rynku to I2PL Ellipse i VPL Energist Ultra. Zabieg usuwa objawy fotostarzenia skóry ? przebarwienia i naczynka oraz poprawia sprężystość skóry.

Rewitalizacja skóry
Poprawić jakość skóry, oraz spowolnić proces starzenia można na kilka sposobów. Świetne efekty daje łączenie kilku metod. W tej kategorii zabiegów stosujemy termolifting, fotoodmładzanie oraz zabiegi laserem frakcyjnym erbowo-szklanym.

Trądzik różowaty
To niestety uciążliwe schorzenie. Przełomem w jego terapii stało się wprowadzenie zabiegów zamykania naczyń IPL.

Blizny
To także trudny temat. Z reguły wymaga łączenia rożnych metod leczenia: osocze bogatopłytkowe, dermabrazja itd. Bardzo wysoką skutecznością cechują się zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego erbowo-szklanego o dużej mocy. Z reguły należy przeprowadzić kilka zabiegów w odstępach co najmniej miesięcznych, ale to się naprawdę opłaca.

Laser diodowy / KTP Varilite. Nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2012. Dzięki zastosowaniu dwóch różnych technologii w jednym laserze jest wyjątkowym narzędziem w leczeniu takich zmian, jak rozszerzone naczynka krwionośne, czy zmiany barwnikowe.
IPL drugiej generacji I2PL Ellipse. Wyjątkowe urządzenie, które dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych jest obecnie najskuteczniejszym urządzeniem służącym do epilacji i leczenia rumienia. Wykazuje również wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień.
Najsilniejszy obecnie na rynku laser frakcyjny erbowo-szklany RENAS. Niezastąpiony w leczeniu blizn, rozstępów oraz rewitalizacji skóry.
Titan to najlepiej obecnie poznane (największa liczba publikacji naukowych) urządzenie do tzw. termoliftingu. Zastosowanie zaawansowanej technologii chłodzenia i podgrzewania skóry daleką podczerwienią pozwala na uzyskiwanie w bezpieczny sposób silnych efektów wzrostu napięcia skóry.

O Instytucie DermaMed:
Instytut DermaMed powstał z myślą o stworzeniu najwyższej klasy ośrodka medycyny estetycznej. Interdyscyplinarny ośrodek skupiający specjalistów z dziedzin takich jak medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, chirurgia onkologiczna, ortopedia, chirurgia, fizjoterapia, kosmetologia i dietetyka zapewnia najwyższej jakości usługi związane z urodą, sylwetką oraz profilaktyką i zwalczaniem objawów starzenia. Instytut DermaMed oferuje kompletny panel zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz zabiegi z użyciem najnowocześniejszych urządzeń medycznych i laserów. W celu zapewnienia pełnego panelu usług proponuje również zabiegi z zakresu onkoplastyki. Centrum leczenia cellulitu to nie tylko najlepsze urządzenia z platformy Vela, ale również kompletna diagnostyka, leczenie drenujące i dietetyka. Instytut Dermamed jako pierwszy ośrodek w Polsce wprowadził do swojej oferty rewolucyjną metodę liposukcji – liposelekcję VASER. Jako pierwszy ośrodek na Dolnym Śląsku i jeden z pierwszych w Polsce wprowadził bezoperacyjną alternatywę liposukcji – lipolizę iniekcyjną. Uczestniczy także we wprowadzaniu na polski rynek medycyny estetycznej takich metod jak: Radiesse, Atlean, Lipoxome, przeszczepy własnych komórek skóry, Méthode Cellesthic, Methode Celljeunesse, lifting Ellipse Intense, bezoperacyjna rekonstrukcja piersi po oszczędzających zabiegach onkologicznych Macrolane itd. Instytut DermaMed to również szkolenia dla lekarzy, badania naukowe i liczne publikacje. Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed jest Członkiem Założycielem i Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowcą Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL. Jest również redaktorem naukowym następujących książek: “Atlas zabiegów z użyciem wypełniaczy w medycynie estetycznej” oraz “Atlas zastosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej” i poradników dla pacjenta: Toksyna botulinowa w kosmetyce. Poradnik dla pacjentów, Wypełniacze w medycynie estetycznej. Poradnik dla pacjentów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy