Wiadomości

Badania nad H5N1 ? biobezpieczeństwo, bioochrona i bioetyka, Londyn, Wlk. Brytania

Badania nad H5N1 ? biobezpieczeństwo, bioochrona i bioetyka, Londyn, Wlk. Brytania [Data: 2012-03-20] W dniach 3 – 4 kwietnia 2012 r. w Londynie, Wlk. Brytania,

Badania nad H5N1 ? biobezpieczeństwo, bioochrona i bioetyka, Londyn, Wlk. Brytania

[Data: 2012-03-20]

W dniach 3 – 4 kwietnia 2012 r. w Londynie, Wlk. Brytania, odbędzie się konferencja pt. “Badania nad H5N1 – biobezpieczeństwo, bioochrona i bioetyka”.

Podtyp H5N1 wirusa grypy A znany jest również jako “ptasia grypa”. Może on wywołać chorobę człowieka i wielu innych gatunków zwierząt. Na całym świecie donoszono o wybuchach epidemii H5N1.

Badania w tym zakresie są w toku i obejmują tworzenie zmodyfikowanych wirusów H5N1 w warunkach laboratoryjnych. Warunki biobezpieczeństwa i bioochrony, w jakich prowadzone są dalsze badania stały się ostatnio powodem głębokiego niepokoju. Łatwo przenoszalny wirus H5N1 mógłby stać się wyjątkowo niszczycielski, a ryzyko przypadkowego uwolnienia jest znaczące. Z drugiej strony, wiedza zyskana w ramach tego doświadczenia i kolejnych, przy odpowiednich zabezpieczeniach, może pozwolić na dogłębne poznanie rozprzestrzeniania się i zjadliwości grypy.

Wydarzenie zgromadzi naukowców i studentów, aby dyskutować nad praktyką i strategią badań nad H5N1.

Więcej informacji: http://royalsociety.org/events/2012/viruses/

Kategoria: Wydarzenia
Źródło danych: The Royal Society
Referencje dokumentu: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu
Indeks tematyczny: Biotechnologia; Biotechnologia medyczna ; Medycyna, zdrowie; Badania Naukowe; Weterynaria i nauki o zwierzętach

RCN: 34423

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy